גאווה בוושינגטון: טרנסג'נדרית ראשונה בבית הלבן

לראשונה בתולדות הבית הלבן תכהן אישה שעברה ניתוח לשינוי מין בתפקיד רשמי במשכן הנשיא. ראפי פרידמן-גורספן, נבחרה לכהן כמנהלת באגף קשרי החוץ וכוח האדם בבית הלבן. "המחויבות שלה לשיפור חייהם של טרנסג'נדרים בארצות הברית משקפת את ערכי הממשל", אמרו בבית הלבן

מקדם פנים חדשות, אובמה (רויטרס)

היסטוריה בבית הלבן: אישה טרנסג'נדרית מונתה לראשונה לעבוד במשכן הנשיאותי בוושינגטון, בצעד הצהרתי נוסף של ממשל אובמה לקראת שוויון זכויות מלא לאזרחים המשתייכים לקהילת הלהט"בים במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ראפי פרידמן-גורספן, ששינתה לפני מספר שנים את מינה, עבדה בעבר כיועצת לענייני הקהילה הגאה במרכז למען זכויות טרנסג'נדרים. היא תכהן כמנהלת באגף קשרי החוץ וכוח האדם של הבית הלבן, כך על פי הצהרה רשמית שגורמת להתרגשות רבה בוושינגטון.

פרידמן-גורספן, ארכיון (פייסבוק)

"פרידמן-גורספן הפגינה את כישורי המנהיגות הנדרשים על מנת לכהן בתפקיד בכיר בבית הלבן", מסרה יועצת הנשיא, ולרי ג'ארט שבירכה על המינוי. "המחויבות שלה לשיפור חייהם של טרנסג'נדרים בארצות הברית משקפת את ערכי הממשל".

גם במקום עבודתה הקודם של פרידמן-גורספן קיבלו בברכה את המינוי. "הנשיא אובמה הצהיר בעבר כי הוא מעוניין שנציגי הממשל ישקפו כראוי את פני החברה האמריקנית, ובכללה גם אזרחים המשתייכים לקהילה הטרנסג'נדרית", מסרה מעסיקתה לשעבר.