תאילנד: פרס כספי למי שיוביל למחבל

משטרת תאילנד פתחה במצוד נרחב אחר האיש שתועד במצלמות האבטחה כשהוא מטמין את מטען החבלה במרכז בנגקוק. הבוקר פורסם גם קלסתרון שלו ופרס כספי בסך מיליון באט על ראשו. המשטרה מעריכה: "המחבל לא פעל לבד, הוא היה חלק מרשת טרור"

בתאילנד נמשכת חקירת פיגוע הטרור שהכה בבירה בנגקוק ביום שני, גבה את חייהם של 19 בני אדם וגרם לפציעתם של יותר מ-100 נוספים. המשטרה המקומית מגבירה את מאמציה לאתר את החשוד במעשה ומצוד אחר גבר בעל "חזות מזרח תיכונית" נמצא כעת בשיאו. הבוקר (רביעי) פורסם קלסטרון של האיש בחולצה הצהובה ופרס של מיליון באט (כ-110 אלף שקלים) עבור מידע שיביא לתפיסתו. ההערכה היא כי המחבל לא פעל לבדו וכי הוא חלק מרשת של טרור שהחליטה לפגוע בעם התאילנדי ובכלכלתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בעל חזות מזרח תיכונית", החשוד (רויטרס)

על פי העיתון "בנגקוק-פוסט", מומחי החבלה המעורים בחקירה קבעו כי מדובר במטען חבלה מאולתר שסגנונו מוכר מפעולות טרור שהתרחשו מחוץ לגבולות תאילנד. הוא הופעל באמצעות טיימר והוא נועד לפגוע באוכלוסייה שהייתה ממוקמת במרחק של 30 עד 50 מטרים ממקום הטמנתו. "המטרה הייתה לפגוע בכמה שיותר בני אדם", הסבירו המומחים, המסתמכים על כך שבמקום נמצאו גם כדוריות, בדומה למטען אירני שאותר במדינה בשנת 2012.

תאילנד, אתמול (רויטרס)

על פי סרטוני מצלמות האבטחה שנבחנו בקפידה על ידי המשטרה, החשוד במעשה נראה כשהוא נושא עמו תיק חשוד ומסתובב באזור הקניות הפופולארי, סמוך למקדש ארוואן, בדיוק בשעת השיא שבה נוהגים המקומיים, כמו גם תיירים זרים, להגיע למקום. הוא נראה בסרטון כשהוא מתיישב על ספסל למספר רגעים, ולאחר מכן קם והולך כשהוא משאיר אחריו את התיק החשוד. על פי הערכות הוא האיש שאחראי גם להטמנת מטען חבלה נוסף באזור הפיצוץ, מטען שנוטרל על ידי המשטרה.

עוד נטען כי האיש הגיע לאזור באמצעות "טוק-טוק", כלי רכב המזוהה עם התחבורה הציבורית בתאילנד. הוא עזב את המקום על אופנוע שהמתין לו. החוקרים התאילנדים מבקשים מהנהגים שהסיעו אותו לפנות אליהם על מנת לאתר את החשוד. בינתיים אף ארגון לא נטל אחריות על הפיצוץ, ועל פי ראש ממשלת תאילנד לא ברור בשלב זה אם מדובר בפעולה פנים-אסיאתית או בניסיון של ארגון טרור זר לפעול במדינה.