האקרים חשפו פרטי עשרות מיליוני בוגדים ברשת

קבוצת האקרים פרסמה בדארק-נט את פרטיהם של 32 מיליון משתמשים באתר הבגידות הבינלאומי "אשלי מדיסון". בין היתר ניתן למצוא את שמותיהם, כתובתם והרגלי הגלישה שלהם. על פי הערכות מדובר בבוקר מתוח גם עבור אלפי ישראלים שנוהגים לבקר באתר הפופלארי

הסיוט של כל גבר ואישה שאינם נאמנים מתממש: קבוצת האקרים פרסמה הלילה (שלישי) את פרטיהם המלאים, לכאורה, של מיליוני משתמשים באתר "אשלי מדיסון", שנועד לסייע לגברים ונשים נשואים למצוא פרטנרים לבגידה. בכך מממשים הפצחנים את איומם לפרסם את הפרטים שנגנבו לפני כחודש מהאתר הפופולארי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווחים בתקשורת האמריקנית, 9.7 ג'יגה בייט של חומר מפליל שנגנב משרתי החברה הועלו לדארק-נט, הרשת פנימית המכונה גם "העולם התחתון של האינטרנט" שמשמשת כר פורה לפשעי סייבר בינלאומיים. על מנת להגיע לרשת האפלה והמוצפנת הזו יש צורך בתוכנה ייעודית ורק מעטים מגיעים אליה.

בין היתר פורסמו פרטיהם של לא פחות מ-32 מיליון גולשים מרחבי העולם, שמשתמשים בשירותי האתר שהסלוגן שלו "החיים קצרים, תנהל רומן", מצביע באופן שאינו משתמע לשתי פנים על כוונותיהם. בדארק-נט ניתן כעת לאתר את שמות המשתמשים, כתובתם, חשבון המייל שלהם וגם את הרגלי הגלישה - כמה זמן הם נהגו לבלות באתר הבגידות.

נקמת ההאקרים, אילוסטרציה (רויטרס)

קבוצת ההאקרים שעונה לשם "אימפקט טים", איימה בחודש יולי כי היא תפרסם את המידע על משתמשי "אשלי מדיסון" ומספר אתרים נוספים באותו התחום, אם הם לא יוסרו מיד מהאוויר על ידי החברה הקנדית המפעילה אותם. לטענתם הפצחנים, כוונתם הייתה למנוע את המשך הפעילות "הבלתי מוסרית" של משתמשי האתר, כמו גם לחשוף הונאות שנרשמו מצד אותם אתרים.

פרסום הפרטים צפוי להדיר שינה מעיניהם של עשרות מיליוני משתמשים מרחבי העולם, בהם גם כמה עשרות אלפים מישראל שנוהגים לגלוש ב"אשלי מדיסון". "האירוע הזה אינו מעשה של חבלה למטרה טובה - זו עבריינות לשמה", אמרו באתר בתגובה. "זו פעולה בלתי חוקית נגד משתמשים בודדים שבוחרים לעסוק בפעילות מקוונת שהיא חוקית לחלוטין".