השוטרים חשמלו את הרכב, הנהג נהרג

מרדף משטרתי אחר נהג שנסע בניגוד לכיוון התנועה הסתיים במוות לא מוצדק - כך טוענת משפחתו בתביעה שהוגשה נגד המשטרה. בסרטון שהוצג כראייה נראים השוטרים כשהם גורמים לשריפה ברכבו של הנהג, לא נחלצים לעזרתו - ובורחים מהזירה

המרדף הסתיים בהתלקחות של הרכב - השוטרים עמדו מנגד ולא הצילו את הנהג: תיעוד מזעזע של התנהלות משטרתית קטלנית נחשף אתמול (רביעי) בארצות הברית. משפחתו של אלכס מרטין, נהג שלא עצר לפי הוראת השוטרים, טוענת כי הם הפעילו אקדח חשמלי (טייזר) לעבר הרכב וגרמו לשריפתו של מרטין למוות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התקרית המחרידה אירעה במרס 2012, ונחשפה רק כעת בשל התביעה שהגישה משפחתו של מרטין. המשפחה התובעת טוענת כי השוטרים, אנשי משמר הגבולות של קליפורניה, אחראים לשריפה ולמותו של מרטין.

בסרטון נראים שני השוטרים ניגשים לרכב, בשעה שאחד מהם מנפץ את חלון הרכב עם פנס. לאחר מכן השוטר מפעיל את אקדח הטייזר לעבר הנהג - והרכב עולה באש. ככל הנראה, ההתלקחות נגרמה בגלל דליפת דלק.

כלי ההרג. אקדח טייזר (רויטרס)

השוטרים נסוגו במהרה בעקבות הפיצוץ, חזרו לרכביהם ונמלטו. למרות שבשלוש המכוניות של השוטרים היו מטפי כיבוי, אף אחד מהם לא נחלץ לעזרתו של מרטין.

ג'ין אירדייל, עורך דינה של משפחת מרטין, אמר כי הפקחים היו לבושים בבגדי רחוב ולא הזדהו בפני הנהג כשוטרים. לכן, הוסיף הפרקליט, "הוא לא ידע שהם סוכני אכיפת חוק". אירדייל טען גם כי הסוכנים היו צריכים להריח את הדלק שנשפך ברכב - ולהימנע מהפעלת אקדח הטייזר.

התקרית החלה לאחר שהשוטרים ניסו לעצור את מרטין שנסע בניגוד לכיוון התנועה. מרדף של כשלוש דקות הסתיים בכך שהשוטרים הצליחו לנקב את הצמיגים של מכוניתו של מרטין. "הוא לא הפר שום חוק, והוא איבד את חייו ללא צורך", הוסיף עורך הדין. מנגד, טענו במשטרה, מרטין היה מסוכן מכיוון שבעבר נמלט מזירת תאונת פגע וברח בזמן שהיה שתוי.