המסע של פוטין לעבר קרקעית הים

הנשיא הרוסי ולדימיר פוטין, שפועל לחזק את האחיזה של ארצו בחצי האי קרים, צלל סמוך לחוף כדי לצפות בספינה עתיקה. פוטין שוחח מהמצולות עם ראש ממשלתו ועקץ אותו: "חבל שלא באת, יש פה הרבה פריטים יפים, שולח חיבוק גדול"

הנשיא הרוסי ולדימיר פוטין ידוע כחובב ספורט אתגרי, וכבר צולם בעבר רוכב על סוס וצד ללא חולצה. היום (שלישי) פוטין המשיך לרדוף ריגושים וצלל בים השחור - לעומק של 83 מטרים - על מנת לצפות בשרידים היסטוריים במצולות. הסיור התת-ימי זכה להתעניינות תקשורתית רבה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

היום הוא נכנס לכלי הימי הקטן, שמיכל שלושה מושבים בלבד, על מנת לצפות מקרוב בשרידים של ספינה שקועה. מיקום הצלילה לעומק לא היה מקרי: המקום בו נמצאת הספינה מימי הביזנטים הוא סמוך לחוף של חצי האי קרים, אותו פעל פוטין כדי לספח.

בעבר הוא גם צלל בים השחור ומצא שרידים ארכיאולוגיים - אך דוברו הודה לאחר מכן כי הפריטים "נשתלו" שם קודם לכן.

פוטין לראש הממשלה: "חבל שלא באת" (רויטרס)

פוטין שוחח מתחת למים עם ראש הממשלה מדבדב: בתקשורת הטלפונית בין השניים הביע פוטין תקווה שהספינה תוכיח "כמה עמוקים השורשים ההיסטוריים של רוסיה ולאן התפתחנו כמדינה". פוטין הוסיף: "חבל שלא באת, יש פה הרבה פריטים יפים. שולח חיבוק גדול!".

כשחזר לחוף זכה להעניק את אותו חיבוק למדבדב ולבכירים נוספים שליוו אותו לאזור קרים, בו הוא מטייל בשבוע האחרון. אחד הכתבים אזר אומץ ושאל את פוטין על בזבוז הכספים בזמן המיתון הרוסי, והנשיא השיב לו כי הצלילה "תוביל לעניין תקשורתי ולתורמים למען החברה הגיאוגרפית של רוסיה, כדי שזו תחקור איך המדינה שלנו נבנתה - גם באזור הזה".