תיעוד: המחבל מתאילנד מטמין המטען - ונמלט

כשהוא לבוש חולצת טי צהובה נקלט האיש, שעל פי טענות משתייך לתנועת ה"חולצות האדומות" במדינה, כשהוא מוציא חבילה שחורה, מניח אותה - ומסתלק. כך זה נראה

תיעוד מצמרר: דקות ספורות לפני הפיגוע במקדש ארוואן בלב בנגקוק, קלטו מצלמות אבטחה את החשוד כשהוא מטמין את הפצצה במקום. זהותו טרם התבררה, והמשטרה המקומית מנהלת סריקות נרחבות על מנת לאתרו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתיעוד נראה האיש מתיישב על ספסל כשהוא לובש חולצת טי צהובה. לפתע, כך על פי מצלמות האבטחה, הוא מוציא חבילה שחורה גדולה, מניח אותה - ומסתלק מהמקום. על פי ההערכות, החשוד השתמש בטלפון הנייד שברשותו כדי להפעיל את המטען לאחר שהתרחק.

מנהיג החונטה הצבאית במדינה, פראיוט צ'אן אוצ'ה, אמר הבוקר כי הרשויות מנהלות מצוד אחר האיש והוא ככל הנראה משתייך לתנועת "החולצות האדומות", שמתנגדת לשלטון הצבאי במדינה. באירוע נהרגו לפחות 22 בני אדם נהרגו ויותר מ-120 נפצעו במה שהגדיר ראש החונטה כ"מתקפה הקשה ביותר במדינה מעולם".

זירת הפיגוע (רויטרס)

מאות בתי ספר נסגרו מחשש לפיגועים נוספים

"היום יש לנו חשוד שזוהה במצלמות האבטחה ואנחנו מחפשים אחריו", אמר ראש החונטה הצבאית. לדבריו, הרשויות מעריכות כי החשוד משתייך ל"ארגון אנטי ממשלתי שבסיסו בצפון-מזרח המדינה" - מעוז תנועת "החולצות האדומות" המתנגדת לחונטה הצבאית במדינה.

"המתקפה הקשה ביותר מאז ומעולם" (רויטרס)

בין ההרוגים בפיגוע הרצחני גם מספר תיירים מסין, סינגפור ומלזיה. המסחר בבורסה בתאילנד נפתח הבוקר בירידות שערים חדות ומטבע הבאט המקומי צנח לשפל של יותר משש שנים בשל חשש כי הפיגוע יפגע בתעשיית התיירות במדינה. מאות בתי ספר בבירה נותרו היום סגורים והצבא הציב מחסומים ברחבי העיר.

"מי שעומד מאחורי הפיגוע הזה הוא אכזר", אמר אמש מפקד משטרת תאילנד סומיוט פומפאנמונג, שהזהיר כי מספר ההרוגים עלול לעלות ל-30. "כולם יודעים שבשעה הזאת המקדש עמוס בהרבה מאוד אזרחי תאילנד ובתיירים, והמשמעות של פיצוץ מטען במקום הזה ובזמן הזה היא שמישהו רצה לראות הרבה מאוד אנשים מתים, הם ניסו להרוג מאות בני אדם".