גבורת השוטר: "אל תמות לי!"

השוטר אריק דברס היה הראשון להגיע לזירת תאונה שבה הידרדר נהג משאית במדרון עד שהתהפך על צידו. בזמן שהשוטר מיהר לרוץ למשאית ולסייע לנהג, המשיכה המצלמה שהותקנה ברכבו להקליט אותו. "אל תמות לי!", הוא נשמע צועק שוב ושוב בעודו מבצע החייאה בנהג ומציל את חייו. היום הוא קיבל תעודת הוקרה מיוחדת על מעשיו

משטרת העיר פיקה שבאוהיו העניקה היום (שני) אות הוקרה מיוחד לשוטר אריק דברס, שהיה הראשון להגיע לזירת תאונת דרכים קשה והציל את חייו של הנהג שנפצע קשות. מצלמת הרכב שהייתה בניידת המשטרה המשיכה להקליט את דברס גם לאחר שיצא מהרכב ותיעדה את המקרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע עצמו התרחש לפני כשלושה חודשים, לאחר שמשאית סטתה מהדרך, פגעה במעקה הבטיחות והידרדרה במדרון תלול עד שהתהפכה על צידה ונבלמה. דברס, שהגיע למקום כמעט מיד לאחר התאונה, מיהר לרוץ למשאית ההפוכה ולסייע לנהג הפצוע.

כשהגיע למשאית הבחין בנהג, ג'ון רוברט דפו (53), כשהוא מחוסר הכרה ולא נושם. דברס החל מיד לבצע בו פעולות החייאה נמרצות. "אל תמות לי!" הוא נשמע צועק שוב ושוב. 12 דקות חלפו עד שרכבי הצלה ראשונים הגיעו למקום, ובמהלך הזמן הזה הצליח דברס לייצב את מצבו של הפצוע ולהציל את חייו. הוא פונה לבית החולים ובסופו של דבר החלים החלמה מלאה.

את תעודת ההוקרה קיבל דברס בטקס מיוחד בהשתתפות חבריו במשטרה ובני משפחתו. "איני יכול לתאר עד כמה אני גאה בך", אמר לו בטקס מפקד המשטרה המקומית.