ישראלי בבנגקוק: "שמענו פיצוץ, כולם רצו בבהלה"

19 בני אדם, מתוכם לפחות 4 תיירים זרים, נהרגו בפיגוע טרור שאירע במרכז תיירות הומה אדם בבירת תאילנד. תייר ישראלי שהיה סמוך לזירה סיפר לחדשות 2: "האזור היה עמוס בתיירים, לא ראיתי ישראלים בסביבה"

שעות ספורות לאחר שפיצוץ עז החריד את בירת תאילנד וגרם למותם של 19 בני אדם לפחות, מתוכם ארבעה אזרחים זרים, ולפציעתם של 123 בני אדם נוספים - תייר ישראלי שהיה באזור הפיצוץ משחזר את רגעי האימה בבנגקוק. "הלכנו על הכביש כששמענו פיצוץ, הייתה בהלה מטורפת", סיפר רועי סלומון בריאיון לשש עם עודד בן עמי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הסתובבתי אחורה וכולם רצו, דחפו אותנו, ישר פינו את כולם מהאזור", הוסיף סלומון. "הם סגרו את כל הרחובות ולא נתנו לנו להתקדם. האזור מאוד עמוס בתיירים, אבל אני חייב לציין שלא ראיתי ישראלים בסביבה שלי".

(רויטרס)

לפנות ערב (שעון בנגקוק) התפוצץ אופנוע ממולכד בצומת הומה אדם סמוך למקדש ארוואן - יעד פופולרי בקרב תיירים, בעיקר ממדינות מזרח אסיה. זמן קצר לאחר הפיצוץ נטרלו כוחות הביטחון בתאילנד מטען נוסף שנמצא בתוך המקדש.

ממשרד החוץ נמסר כי הם נמצאים בקשר שוטף עם השגרירות הישראלית בבנגקוק, שפועלת במתכונת מיוחדת ותמשיך לפעול כך במשך הלילה להזרמת עדכונים. עוד הדגישו במשרד החוץ כי לפי שעה לא ידוע על נפגעים ישראלים בפיגוע.

"כאוס מוחלט, כל הבניין רעד"

"היה כאן פיצוץ מאוד גדול", סיפרה לחדשות 2 Online סום, עובדת במלון גרנד הייאט ארוואן הסמוך למקום הפיצוץ. "יש כאן המון שוטרים שמסתובבים באזור ומבצעים חקירה אבל כבר ניקו את רוב הזירה וברגע זה המלון והבר עובדים כרגיל".

"אני בחיים לא אשכח מה ראיתי, היו גופות בכל מקום ברחוב", סיפר תומאס אומיילי, תושב בנגקוק. "זה היה פיצוץ אדיר, כל הבניין רעד", הוסיפה לוסינדה ג'ין, תיירת בריטית. "רצנו לחלון והמראה היה לא פשוט. ראינו המון הריסות, בלגן נוראי בלב בנגקוק. זה המקום האחרון בעולם שאתה מצפה שמשהו כזה יקרה".

"היה פה כאוס מוחלט, כל האזור נסגר וכולם רצו לכל עבר", תיאר ריצ'רד סרי, גם הוא תייר בריטי ששהה באזור הפיצוץ. "יש המון נפגעים בבתי המלון, ראיתי משפחה שלמה שנפגעה". מרקו קנינגהם, תייר מניו זילנד סיפר כי "הפיצוץ השאיר מכתש בעומק שני מטרים".

עזרי עמרם השתתף בהכנת הידיעה.