בנגקוק: 19 הרוגים, מתוכם 4 זרים

עוד עשרות נוספים נפצעו בפיצוץ שהרעיד את מרכז הבירה התאילנדית. במשטרה המקומית מעריכים כי מדובר בפיגוע. מטען חבלה נוסף נוטרל סמוך לזירה. במשרד החוץ מדגישים: "לפי שעה לא ידוע על נפגעים מישראל"

לפחות 19 בני אדם נהרגו ויותר מ-120 נפצעו בפיצוץ עז סמוך למקדש ארוואן בלב בנגקוק - אזור עמוס בתיירים ובבתי עסק. הרשויות בתאילנד מדווחות כי אופנוע ממולכד התפוצץ בצומת הומה בעיר. בין ההרוגים בפיגוע לפחות ארבעה אזרחים זרים. לפי שעה לא ידוע על נפגעים ישראלים באירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

זמן קצר לאחר הפיצוץ נטרלו כוחות הביטחון בעיר מטען חבלה נוסף שנמצא בתוך המקדש. "אנחנו מחפשים כרגע אחר שתיים או שלוש פצצות נוספות", אמר מפקד משטרת תאילנד פראווט ת'אוורנסירי לסוכנות הידיעות רויטרס. "עלול להיות פיצוץ נוסף לכן אנחנו חוסמים את האזור ומורים לכולם להתרחק". המקדש שבסמוך לו אירע הפיצוץ נחשב למוקד תיירותי מרכזי בעיר והוא מושך אליו בעיקר מאמינים ממדינות מזרח אסיה.

"זה קרה ליד הסנטרל וורלד", אמר הרב נחמיה וילהלם מבית חב"ד בנגקוק בשיחה עם חדשות 2 Online. "קיבלנו דיווח שהיה פיצוץ ואנחנו לא יודעים מה המקור שלו, לא יודעים עדיין אם היו שם ישראלים, אבל זה אזור של קניונים ומאוד יכול להיות שהיו שם ישראלים, זה אזור שמגיעים אליו ישראלים בדרך כלל". המלונות הסמוכים לאזור הפיצוץ הם אינטרקונטיננטל, גראנד הייאט, רנסאנס.

משרד החוץ נמצא בקשר שוטף עם השגרירות הישראלית בבנגקוק לשם קבלת עדכונים. השגרירות פועלת כעת במתכונת מיוחדת ותפעל כך במשך הלילה להזרמת עדכונים. "לפי שעה, לא ידוע על נפגעים ישראלים", נמסר.

זמן קצר לאחר הפיצוץ התייחס שר ההגנה של תאילנד, פראוויט וואנגסוואן, לפיצוץ בלב הבירה. "המחבלים התכוונו להרוס את הכלכלה והתיירות שלנו, מפני שהאירוע התרחש בלב מחוז התיירות של הבירה", אמר לסוכנות הידיעות רויטרס.

"זה היה פיצוץ אדיר, כל הבניין רעד", אמרה לרשת SKY לוסינדה ג'ין, תיירת בריטית. "רצנו לחלון והמראה היה לא פשוט. ראינו המון הריסות, בלגן נוראי בלב בנגקוק. זה המקום האחרון בעולם שאתה מצפה שמשהו כזה יקרה".

בהכנת הידיעה השתתפו עמית ולדמן, מתן חצרוני, ניר דבורי, אסף יחזקאלי וערד ניר.