הקול הלטיני: מיליוני היספנים יכריעו את הבחירות בארה"ב

הדמוגרפיה עושה את שלה - לא רק בישראל אלא גם בארה"ב, והקול הלטיני-היספני צפוי להכריע את גורל הבחירות. בלי מאמץ אמיתי של הרפובליקנים להושיט יד לאוכלוסייה הזאת, דרכם של הדמוקרטים בחזרה לבית הלבן נראית קלה מתמיד

כבר לפני מספר שנים הפכו ההיספנים למיעוט האתני הגדול בארה"ב, ובהחלט ייתכן שהם אלה שיחרצו את גורל הבחירות. הנשיא אומנם שחור אבל הם, הקול הלטיני-ההיספני, לא. ומי שרוצה לזכות חייב לדבר אליהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

60% מההיספנים בארה"ב הם מקסיקנים, והשאר דומיניקנים, קובנים, פורטוריקנים ועוד. עם גדר או בלי, משנות ה-70 חלה עלה מספר המהגרים ההיספנים בארה"ב וכיום חיים במדינה יותר מ-55 מיליון היספנים, 12 מיליון מתוכם לא חוקיים.

השבט הלבן בארה"ב מהווה כיום רק 68% מכלל האוכלוסייה, כאשר ההיספנים עקפו את השחורים בקרב בעלי זכות הבחירה (14% לעומת 12%). המשמעות העיקרית של הנתונים הללו היא שלא משנה כמה המצביעים הלבנים יתמכו במפלגה הרפובליקנית, בלי השחורים ובלי ההיספנים לא יכהן נשיא רפובליקני באמריקה.

ישנם מספר קווים מקבילים בין האוכלוסייה ההיספנית לבין הרפובליקנים: שתיהן שמרניות באופיין, מתנגדות להפלות, בעד ערכי משפחה מסורתיים, ורבים מהם מתנגדים לנישואים חד-מיניים.

אבל מה שחשוב יותר מכל לאוכלוסייה ההיספנית באמריקה הוא נושא ההגירה: כך שכל התבטאות של מועמד רפובליקני נגד הגירה, או אפילו ביטול רפורמת הבריאות של הנשיא אובמה שהטיבה עם המעמד הנמוך ועם המהגרים הלא מבוטחים, מסתכן באיבוד קולם.

הסוגיות הבוערות: הגירה ובריאות (רויטרס)