המטוס שהתרסק העביר חצי מיליון דולרים לעניים

מנהל הדואר באינדונזיה אומר כי על גבי המטוס של "טריגנה אייר" היו כ-6.5 מיליארד רופי, שנועדו לחלוקה למשפחות נזקקות במזרח המדינה. אתמול הבחינו תושבים במחוז פפואה במדינה בשברי המטוס, והבוקר נמשכים מאמצי החיפוש אחר גופות או ניצולים

לאחר התרסקות המטוס האינדונזי אתמול (ראשון) ועליו 54 בני אדם, אומר היום גורם רשמי במדינה כי על גבי כלי הטיס היו לא פחות מ-6.5 מיליארד רופי, שהם כ-470 אלף דולרים. הכסף הזה נועד לחלוקה למשפחות עניות במזרח המדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מנהל הדואר באינדונזיה אמר לסוכנות הידיעות הצרפתית כי "מדובר בכספים ממשלתיים שאוחסנו בארבעה שקים עליהם שמרו ארבעה אנשינו". הבוקר ממשיכים צוותי החיפוש במאמצים להגיע לאזור המרוחק של ההתרסקות כדי לנסות ולאתר גופות או ניצולים.

המטוס האזרחי של חברת התעופה האינדונזית "טריגנה אייר" התרסק לתוך צלע הר במחוז פפואה במדינה - כך הודיע ראש מנהל התעופה האינדונזי רשמית, שעות לאחר שהמטוס איבד קשר עם מגדל הפיקוח.

מטוס של החברה האינדונזית, ארכיון (YSSYguy at English Wikipedia)

המטוס היה בדרכו מנמל התעופה סנטאני לעיר אוקסיביל - בירת המחוז פפואה. התקשורת האחרונה עם כלי הטיס בוצעה 33 דקות לאחר שהמריא, באזור מחוז פפואה. מספר שעות לאחר שאבד עמו הקשר, דיווחו תושבים בפפואה על מציאת הריסות המטוס. בשל רדת החשיכה ותנאי מזג אוויר קשים הופסקו אתמול בערב החיפושים אחר השרידים.

על פי ההודעה הראשונית שפרסמו הרשויות בטוויטר, בטיסה היו 44 מבוגרים, חמישה אנשי צוות וחמישה ילדים ופעוטות. מדובר באסון התעופה השלישי שפוקד את אינדונזיה בתוך שנה.

שתי תאונות קשות תוך חצי שנה

בחודש דצמבר האחרון התרסק מטוס של חברת "אייר אסיה" בדרכו מאינדונזיה לסינגפור ו-162 איש נהרגו. ההתרסקות הובילה לחקירה מקיפה ולהחמרת הנהלים. בחודש יולי התרסק מטוס צבאי בצפון המדינה, ולמעלה מ-100 איש נספו.

שרידי המטוס המלזי שנמצאו (CNN)

תקריות אלו מצטרפות לשני אסונות התעופה של חברת התעופה המלזית "אייר מלזיה": לפני כשנה וחצי נעלמה טיסה של החברה עם כ-240 נוסעים ואנשי צוות. בחודש שעבר נמצאו שרידים של המטוס באזור האי ראוניון באוקיינוס ההודי.

ב-2014 אירע אסון נוסף, כאשר מטוס של החברה הופל בשמי אוקראינה, ככל הנראה על ידי בדלנים פרו-רוסים, ו-298 איש נהרגו.