נמצא המטוס האינדונזי שהתרסק

שעות לאחר שאבד הקשר עם מטוס "טריגנה אייר", מנהל התעופה באינדונזיה הודיע על מציאת שברי המטוס, שהתרסק במחוז פפואה במדינה. על סיפון המטוס היו בזמן ההתרסקות 54 נוסעים ואנשי צוות. קיים חשש כבד לחייהם

מטוס של החברה האינדונזית, ארכיון (YSSYguy at English Wikipedia)

טרגדיה אווירית נוספת באסיה: מטוס אזרחי של חברה התעופה האינדונזית "טריגנה אייר" התרסק היום (ראשון) לתוך צלע הר במחוז פפואה במדינה - כך הודיע ראש מנהל התעופה האינדונזי רשמית, שעות לאחר שהמטוס איבד קשר עם מגדל הפיקוח. על המטוס היו בזמן ההתרסקות 54 נוסעים ואנשי צוות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המטוס היה בדרכו מנמל התעופה סנטאני לעיר אוקסיביל - בירת המחוז פפואה. התקשורת האחרונה עם כלי הטיס בוצעה 33 דקות לאחר שהמריא, באזור מחוז פפואה. מספר שעות לאחר שאבד עמו הקשר, דיווחו תושבים בפפואה על מציאת הריסות המטוס. בשל רדת החשיכה ותנאי מזג אוויר קשים הופסקו החיפושים אחר השרידים והם יתחדשו בשעות הבוקר.

על פי ההודעה הראשונית שפרסמו הרשויות בטוויטר, בטיסה היו 44 מבוגרים, חמישה אנשי צוות וחמישה ילדים ופעוטות. מדובר באסון התעופה השלישי שפוקד את אינדונזיה בתוך שנה.

2 תאונות קשות תוך חצי שנה

בחודש דצמבר האחרון התרסק מטוס של חברת "אייר אסיה" בדרכו מאינדונזיה לסינגפור ו-162 איש נהרגו. ההתרסקות הובילה לחקירה מקיפה ולהחמרת הנהלים. בחודש יולי התרסק מטוס צבאי בצפון המדינה, ולמעלה מ-100 איש נספו.

שרידי המטוס המלזי שנמצאו (CNN)

תקריות אלו מצטרפות לשני אסונות התעופה של חברת התעופה המלזית "אייר מלזיה": לפני כשנה וחצי נעלמה טיסה של החברה עם כ-240 נוסעים ואנשי צוות. בחודש שעבר נמצאו שרידים של המטוס באזור האי ראוניון באוקיינוס ההודי.

ב-2014 אירע אסון נוסף, כאשר מטוס של החברה הופל בשמי אוקראינה, ככל הנראה על ידי בדלנים פרו-רוסים, ו-298 איש נהרגו.