ארדואן תחת מתקפה מהאוויר

במהלך טקס לחניכת מסגד חדש בעיר הולדתו של אביו, ניסה נשיא טורקיה ארדואן לשחרר לחופשי מספר ציפורים כלואות. אחת מהן בחרה לחזור ולנחות על ראשו, דבר שלא שעשע במיוחד את המאבטחים הרבים שמיהרו להגן עליו מפני הסכנה המעופפת

"המתקפה" נגד ארדואן (רויטרס)

נשיא טורקיה רג'יפ טאיפ ארדואן ניסה בסוף השבוע האחרון להציג צד רך יותר באישיותו, כשבחר לשחרר לחופשי ציפורים כלואות כחלק מטקס לחניכת מסגד בארצו. אלא שלאחת מאותם עופות מעופפים היו תכניות אחרות והוא החליט, מכל המקומות, לחזור ולנחות דווקא על ראשו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ארדואן הגיע מלווה בפמלייתו לעיר הולדתו של אביו במחוז ריזה, שם נבנה המסגד יוצא הדופן על פסגה של הר בגובה 1,130 מטרים. לאחר הטקס הדתי, נשיא טורקיה שתל עצים בפארק הסמוך לפני שניסה, בהצלחה חלקית, לשחרר מספר יונים וחוגלות לשמיים. "בואו נראה לכולם כמה אני דואג לסביבה", אמר כשהניף את ידיו לאוויר.

נשיא טורקיה משחרר לחופשי (התקשורת הטורקית)

כמו בסצינה מתוך הסרט "הציפורים" של היצ'קוק, ניסו שתיים מהמשוחררות הטריות לחזור ולנחות על ראשו של נשיא טורקיה, שנראה בהתחלה מעט משועשע מהתקרית. מי שפחות התלהב היו מאבטחיו של ארדואן, שמיהרו להגן עליו מפני המפגע המעופף. גם הצלמים הרבים שסיקרו את האירוע לא נשארו אדישים, ומיהרו לתעד את הרגע המביך.

ארדואן מופתע מהחזרה (התקשורת הטורקית)

לפני מספר שנים נתפסה ציפור בטורקיה שנחשדה בריגול לטובת ישראל, אך היא "זוכתה" כעבור שנה לאחר שהתברר שמדובר בפרנויה מקומית בלבד. למזלן של הציפורים הנוכחיות, התקרית המשעשעת עברה ללא נפגעים - והן יכולות להמשיך את חייהן בשלווה בהרים הפסטורליים של טורקיה.