כמה יעלה "טיול" למיון בחו"ל? אלה המדינות שבהן לא כדאי לכם להיפצע

במהלך חודשי הקיץ ובימי החגים יעברו אלפי ישראלים בנתב"ג בדרכם לחופשה מעבר לים. למרות שכמעט כל המטיילים והנופשים מצטיידים בפוליסת ביטוח, ישנן מדינות שבהן ביקור רופא או בדיקה במיון עשויים להגיע למאות דולרים. מי בראש?

בשעה שחופשת הקיץ נמצאת בעיצומה וימי החגים בפתח, חלה עלייה ניכרת במספר הישראלים הטסים לחו"ל. במרבית המקרים החופשות ברחבי העולם מסתיימות בשלום, אך בחלק מהמקרים הנופשים והמטיילים עלולים להיתקל במצב בו יזדקקו לטיפול רפואי - לרוב מדובר בהליכים שעשויים לעלות הרבה מאוד כסף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כיום גם הנוסעים לחופשה קצרה, אפילו רק למשך סוף השבוע, מבטחים עצמם בביטוח נסיעות לחו"ל. הפוליסה הבסיסית כוללת לרוב כיסוי הוצאות רפואיות במאות אלפי דולרים, כיסוי במקרה של תאונה או ביטוח לספורט אתגרי.

בדקנו, בעזרת חברת PassportCard, כמה הייתם משלמים עבור סדרה של טיפולים רפואיים במקרה חירום, במידה ולא הייתם מבוטחים. כחלק מהבדיקה, נבחרו מספר מדינות שנחשבות ליעדים פופולריים עבור הנופשים והמטיילים הישראליים.

בראש הרשימה נמצאת בריטניה, שם עבור טיפול הכולל בדיקה בחדר מיון, ביקור רופא, בדיקת דם ובדיקת רנטגן תצאו עם סכום של כ-1,639 דולר. מיד אחריה ממוקמת ברזיל, שם לטובת אותם טיפולים תאלצו להיפרד מכ-1,283 דולר.

הטיפולים שינפחו את המחיר 

בארצות הברית תשלמו על טיפול דומה 1,023 דולר ובתאילנד 626 דולר. על פי הבדיקה הטיפולים הרפואיים בהודו יהיו הזולים מבין המדינות שנבחנו, עם חשבון הוצאות של 436 דולר.

כל חברת ביטוח מתנה את התשלום בפועל על ההוצאות הרפואיות על פי תנאי פוליסת הנסיעות לחו"ל. חלק מהחברות דורשות מהמטיילים להציג חשבוניות המוכיחות כי אכן קיבלו את הטיפול הרפואי. יש חברות אחרות שמנפקות למבוטחים שלהן כרטיסי אשראי מיוחדים, המוטענים בכסף לשימוש במצב חירום.

"חשוב לוודא שהפוליסה מתאימה"

חשוב לזכור שבמקביל לעלויות שנבדקו, ישנן תוספות נוספות שעשויות להשפיע על מחיר הטיפול. כך למשל במידה ותזמינו רופא למלון במקום להגיע למרפאה, עלות ביקור הרופא תגדל באופן משמעותי, כך גם עם פינוי באמצעות אמבולנס שיגדיל את החשבון גם כן. בדיקות נוספות שתתבקשו לעשות ותרופות שתצטרכו לקנות בסיום הטיפול ישפיעו אף הן על המחיר.

מאות דולרים לביקור במיון (רויטרס)

"בלא מעט מקרים נדרשים הורים לקבל שירות רפואי עבור ילדיהם בזמן החופשה, כשהמקרים הנפוצים ביותר הם קלקול קיבה, דלקות אוזניים ושברים", מסביר יואל אמיר, מנכ"ל חברת ביטוחי הנסיעות לחו"ל PassportCard. "על מנת שהחופשה לא תיהרס חשוב לוודא לפני הנסיעה כי ביטוח הנסיעות שנבחר הוא כזה המתאים ביותר לצרכי המבוטח, בין אם מדובר במשפחות, מטיילים, או צעירים לפני גיוס".

"בכל מקרה חשוב לוודא שהכיסוי הביטוחי כולל את שלל הפעילויות בהם לוקח חלק המבוטח, כדי שבעת הצורך יוכל לקבל את המענה המלא לו הוא זקוק", מוסיף אמיר.