"מנהיג דאע"ש אנס את השבויה האמריקנית"

משפחתה של קיילה מולר, הצעירה האמריקנית שנהרגה בזמן שהייתה בשבי דאע"ש, חשפה כי בתם נאנסה ונוצלה על ידי ראש ארגון הטרור. "היא הייתה הרכוש שלו", סיפרו לתקשורת. מומחי טרור אישרו את הדיווח: "הוא הביא אותה בעצמו לבית בו הוחזקו שפחות מין"

"הפכה לשפחה". מולר (Facebook)

פרטי השבי נחשפים, לזעזוע בני המשפחה: קיילה ג'ין מולר, עובדת הסיוע האמריקנית, הייתה אמורה לחגוג בסוף השבוע הזה יום הולדת 27. מולר, שנפלה בשבי ארגון דאע"ש ב-2013, נהרגה בסוריה לפני כחצי שנה. כעת נחשף כי היא נאנסה ונוצלה במהלך השבי - על ידי מנהיג ארגון דאע"ש, אבו בכר אל-בגדדי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הוריה של מולר סיפרו לרשת ABC כי בכירים אמריקנים חשפו בפניהם את ההתעללות המינית והגופנית שספגה בתם במהלך השבי. "היא נפלה קורבן - הם סיפרו לנו שהיא עונתה, ושהיא הייתה הרכוש שלו", הוסיפו ההורים קרל ומרשה.

אל-בגדדי, מנהיג הארגון המכנה את עצמו "ח'ליף המדינה האסלאמית", הביא את מולר בעצמו לבית של אחד מבכירי דאע"ש - בית בו הוחזקו מספר נשים נוספות, בהן שתי נערות יזידות ששימשו גם הן כשפחות מין. על פי הדיווח, הבכיר אצלו התגוררו הנשים שהיו ל"רכושו" של אל-בגדדי הוא אבו-סייף, שר הנפט והדלק של הארגון שחוסל לפני שלשוה חודשים בפעילות קומנדו חשאית.

"התעלל באכזריות". אל בגדדי

"אל-בגדדי היה בבית של אבו-סייף, הוא הביא את מולר לשם חיה", הוסיף מומחה טרור שהתראיין בעילום שם. על פי הפרטים הידועים בשלב זה, מנהיג הארגון נהרג לבקר במתחם פעמים רבות ולאנוס את הנשים שהוחזקו שם.

בחודש פברואר טען ארגון דאע"ש כי מולר, שהוחזקה בידי הארגון במשך כשנה וחצי, נהרגה בהפצצה של הקואליציה בראשות ארה"ב. פעילי הארגון הפיצו תמונות של הזירה בסוריה בה נמצאה גופתה של מולר, והממשל האמריקני אישר לאחר מספר ימים את מותה. הנשיא אובמה הבטיח כי יעשה הכל על מנת לפגוע בשוביה - ואכן אבו-סייף חוסל מספר חודשים לאחר מכן, ככל הנראה בהוראה ישירה של אובמה.

בימים לאחר הידיעה על מותה פורסמו דיווחים כי מולר אולצה להינשא לפעיל של דאע"ש. כעת מתברר שאותו אדם היה ככל הנראה מנהיג הארגון. מולר כתבה מהשבי פתק שהוברח למשפחתה בו טענה כי לא נפגעה: "אני בריאה ואפילו העליתי במשקל, מתייחסים אליי יפה ובכבוד ולא פגעו בי". בארצות הברית העריכו כי הפתק נכתב באיומים ולא שיקף את תנאי השבי האמיתיים.