האסון בסין: שריפות עוד לא כובו, כבאי חולץ חי

בעוד עשן כבד ממשיך להיתמר מעל אזור האסון בטיאנג'ין, הצליחו כוחות ההצלה לאתר את הצעיר, כשהוא סובל מכוויות בפניו. מאות בני אדם עדיין מאושפזים בבתי החולים, ומניין ההרוגים עומד על יותר מ-70. מומחי מדע הסביבה עדיין מנסים להבין אילו כימיקלים התפזרו באוויר

צוותי החילוץ הפועלים באזור האסון בעיר הנמל טיאנג'ין שבסין מצאו הבוקר (שישי) בין ההריסות צעיר בן 19, שהצליח לשרוד במשך 31 שעות לאחר הפיצוץ. עשן סמיך ממשיך להיתמר מעל המקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הצעיר, שמשמש ככבאי, סובל מכוויות בפניו ומאובדן זיכרון. לפחות 70 בני אדם נהרגו באסון הכבד, ויותר מ-700 מאושפזים בבתי החולים. 70 מתוך הפצועים נמצאים במצב אנוש. כוחות ההצלה עדיין ממשיכים לנסות לאתר 18 לוחמי אש שמוגדרים נעדרים.

גורמים רשמיים במדינה אמרו כי עדיין לא ברור אילו כימיקלים אוכסנו במפעל שהתפוצץ. "יש משתנים רבים שאינם ברורים", הסביר פרופסור למדעי הסביבה פנג יינצ'אנג. "אנחנו לא יודעים אילו חומרים אוכסנו במפעל בשעת הפיצוץ, לכן אנחנו לא יודעים אילו חומרים בדיוק התפזרו באוויר". עם זאת, הוא הוסיף כי החומרים שכן אותרו וזוהו באוויר שבאזור הולכים ומתפוגגים בהדרגתיות. הסיבה לכך שלא ברור מה אוכסן במפעל היא חוסר התאמה בין המידע שסיפקה החברה לבין טפסי המכס.

במהלך מסיבת עיתונאים סירב ראש מערך הכבאות במדינה לענות על השאלה האם צוותי הכיבוי הראשונים שהגיעו למקום, אחרי הפיצוץ הראשון, השפריצו מים על הלהבות, והאם הייתה זו הסיבה לפיצוץ השני שהתרחש.