ג'ימי קרטר הודיע: "חליתי בסרטן"

נשיא ארצות הברית לשעבר הודיע כי גידול סרטני התגלה במהלך ניתוח שעבר להסרת חלק מהכבד. לדבריו במהלך הימים הקרובים הוא יעבור ניתוח נוסף להסרת הגידול. קרטר, נשיאה ה-39 של ארצות הברית, נחשב לאחר הנשיאים העוינים ביותר לישראל

יעבור ניתוח להסרת הגידול. קרטר (חדשות 2)

נשיא ארצות הברית לשעבר ג'ימי קרטר (90) הודיע אמש (רביעי) כי חלה בסרטן. קרטר סיפר כי אובחן כחולה בעת שעבר ניתוח בכבד שהתפשט לחלקים נוספים בגופו. "אפנה את לוח הזמנים שלי כך שאוכל לעבור בהקדם ניתוח להסרת הגידול", אמר קרטר, שהודיע כי יפרסם פרטים נוספים על המחלה בימים הקרובים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

קרטר כיהן כנשיאה ה-39 של ארצות הברית מטעם המפלגה הדמוקרטית בין השנים 1977-1981 לאחר שניצח את ג'רלד פורד הרפובליקני. בישראל זכור קרטר במיוחד כמי שניצח על הסכם השלום שנחתם בין ישראל למצרים בשנת 1979 על מדשאות הבית הלבן.

בשבוע שעבר עבר קרטר ניתוח מתוכנן להסרת חלק מהכבד. הצוות הרפואי הודיע כי הניתוח עבר בהצלחה וללא סיבוכים, אולם במהלכו התגלה הגידול בגופו של קרטר. בחודש מאי השנה קטע נשיא ארצות הברית לשעבר סיור בגיאנה שבדרום אמריקה לאחר שחש ברע.

הרפובליקני נת'ן דיל, מושל גו'רג'יה, בה כיהן בעבר קרטר כמושל וייצג אותה כסנאטור אמר: "אנו מתפללים לשלומו של קרטר ולהצלחת הטיפול הרפואי".

קרטר נחשב לנשיא העוין ביותר לישראל שישב בבית הלבן מאז הנשיא אייזנהאואר בשנות ה-50. לאחר פרישתו, כתב קרטר את הספר "פלסטין: שלום ולא אפרטהייד", שתקף את ישראל והאשים אותה בכישלון תהליך השלום בצורה שנשיא אמריקני לא עשה מעולם. בשנה שעברה אמר בריאיון כי לישראל אין את היכולת לתקוף את אירן ולארה"ב אין סיבה לעשות כן, גם אם אירן תפתח פצצה גרעינית. בשנת 2002 זכה קרטר בפרס נובל לשלום על "פעולותיו לקידום השלום, הדמוקרטיה וזכויות האדם בעולם", כפי שהגדירה זאת ועדת הפרס.