פיצוץ אדיר בסין: "מאות נפגעים"

כדור אש ענק התלקח בעיר טיינג'ין, הממוקמת כ-90 קילומטרים מדרום-מזרח לבייג'ינג. דיווח: 7 נהרגו, 400 נפצעו. מקור הפיצוץ: ככל הנראה במפעל כימי. רופא: "יש המון פצועים, רבים סובלים מכוויות". צפו בתיעוד

7 בני אדם נהרגו ויותר מ-400 נפצעו בפיצוץ אדיר שהחריד אמש (רביעי) את עיר הנמל טיינג'ין בצפון סין, הממוקמת כ-90 קילומטרים דרום-מזרחית לבירה בייג'ין. על פי תמונות וסרטונים שפורסמו ברשת, נראתה פטריית האש הענקית למרחוק. מקור הפיצוץ הוא ככל הנראה במפעל כימי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש אתמול סמוך לשעה 23:30 (שעון מקומי). על פי סרטונים שונים שתיעדו את האירוע ועדויות של תושבים, הורגש גל הדף חזק שניות אחרי הפיצוץ. תושבים סיפרו כי זמן קצר אחרי הפיצוץ הראשוני אירעו שניים או שלושה פיצוצי משנה.

גל הדף אחרי הפיצוץ (טוויטר)

טרם התברר מספר הנפגעים (טוויטר)

העיתון Beijing News דיווח כי לפחות 400 בני אדם אושפזו בבתי החולים. "יש יותר מדי פצועים, רבים מהם סובלים מכוויות", צוטט אחד הרופאים.

סוכנות הידיעות הסינית "שינואה" ציטטה תושבים המתגוררים בסמוך למקום האירוע. לדבריהם הלהבה "הדליקה את השמיים" והפיצוץ ניפץ את זגוגיות חלונות בתיהם. בטיינג'ין, שמונה 7.5 מיליון בני אדם, בתי זיקוק ומפעלים פטרוכימיים רבים.