צפו: כמה קל לפדופיל לצוד ילדות?

צעיר אמריקני הסעיר את ארה"ב בזכות ניסוי חברתי שתיעד: הוא זייף פרופיל של נער בפייסבוק, התכתב עם קטינות ושכנע אותן להיפגש איתו במקומות שונים. הקטינות הגיעו והופתעו לפגוש את התחקירן שחיכה להן יחד עם הוריהן

הניסוי הזה לא השאיר אף הורה אדיש: צעיר אמריקני רצה להוכיח את הקלות הבלתי נסבלת שבה יכולים פדופילים ליצור קשר עם ילדות ונערות באינטרנט ולפתות אותן להיפגש עמם. הוא התחזה לנער בן 15 ותיעד את שיחותיו עם הקטינות ואת הפגישה עמן, בנוכחות הוריהן, - סרטון שהופץ ברשת והגיע ליותר מ-10 מיליון צפיות תוך יומיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הצעיר, קובי פרסין, פתח לעצמו פרופיל בדוי בפייסבוק שבו הציג את עצמו כנער בן 15. הוא התכתב עם שלוש קטינות בנות 14, 13 ו-12. במקביל להתכתבות איתן, שנמשכה בין שלושה לארבעה ימים, הוא יצר קשר עם הוריהן של הבנות ועדכן אותם בניסוי.

לאחר מספר ימים של התכתבות הוא קבע להיפגש עם כל אחת מהבנות במקומות שונים. אחת הזמינה אותו לביתה, אחרת קבעה להיפגש עמו בגן שעשועים והשלישית הסכימה להתלוות ל"נער" שהציע לה לנסוע איתו ברכב. על מנת שתאמין לו, הוא הסביר לה שאחד מקרובי משפחתו ייקח אותם ליעדם.

הבנות הופתעו לפגוש את הגבר הצעיר שלא נראה כמו הנער בפייסבוק, ובעיקר הופתעו לפגוש שם את הוריהן, שהגיבו בדאגה להסכמתן להיפגש עם אדם זר שהכירו דרך האינטרנט ונזפו בהן קשות.