דיווח: קים הורה להוציא להורג את סגן רה"מ

חילוקי דעות בנושאים חקלאיים, זה מה שעל פי הדיווחים גרם למנהיג קוריאה הצפונית להורות על הוצאתו להורג של סגן ראש הממשלה בארצו. הבכיר הביע התנגדות למדיניות הייעור של השליט – ושילם על כך בחייו. מאז החליף בשלטון את אביו, הורה קים על הוצאתם להורג של לפחות 70 בכירים

קים ג'ונג און, ארכיון (רויטרס)

האם הטירוף של מנהיג קוריאה הצפונית עבר פעם נוספת את הגבול? סוכנות הידיעות של דרום קוריאה "יונהאפ" מדווחת על דרמה של ממש שמתחוללת בחודשים האחרונים אצל היריבה מצפון. על פי הדיווחים, קים ג'ונג און הורה על הוצאתו להורג של סגן ראש הממשלה, שעמו היו לו חילוקי דעות בנושאים חקלאיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווח, הבכיר שעונה לשם צ'ו יונג-גון, הוצא להורג בחודש מאי לאחר שהביע "חוסר נוחות" ממדיניות הייעור של הרודן הצעיר. המקרה הזה לא נחשב לחריג מדי בנוף הצפון קוריאני, לאחר שבשנים האחרונות דווח על תקריות חוזרות ונשנות בהן הורה קים להיפטר מבכירים במשטרו שלא יישרו קו עם דרישותיו הדרקוניות.

רק לפני כחודשיים נטען שקים ג'ונג און הורה להוציא להורג את האדריכל שתכנן את הטרמינל החדש בנמל התעופה בבירה פיונג-יאנג מאחר שלא היה מרוצה מהעיצוב של המקום. בתמונות שפורסמו מחנוכת הטרמינל ניתן היה להבחין בקים לצד אשתו ובכירים נוספים, אך לא באדריכל מא וון צ'ון. על פי אותם דיווחים, הוא ושישה בכירים נוספים נעלמו כחלק מ"טיהור" שביצע הרודן.

חודש קודם לכן דיווחו כלי תקשורת במערב כי קים הורה על חיסולם של בכירים ביטחוניים שלא חילקו מספיק אורז לחיילים. באותו חודש נטען שגם שר ההגנה הצפון קוריאני הוצא להורג - לאחר שנמנם במהלך טקס רשמי. הדיווחים הרשמיים טענו כי השר הואשם בבגידה ושהוצאתו להורג התרחשה באמצעות כיתת יורים לעיני מאות צופים.