הקלטות הקופסה השחורה: "אחד הטייסים ננעל מחוץ לקוקפיט"

חוקר המעורב בחקירת נסיבות התרסקות המטוס של חברת "ג'רמן ווינגס" סיפר כי מניתוח הקלטות הקופסה השחורה התברר שאחד הטייסים ננעל מחוץ לתא. "הטייס ביקש לחזור וניסה לפרוץ את הדלת", תיאר החוקר את ששמע

"הטייס ננעל מחוץ לקוקפיט" (רויטרס)

התפתחות בחקירת התרסקות טיסה 4U9525: חוקר המעורב בבדיקת נסיבות ההתרסקות סיפר לכתב ה"ניו יורק טיימס" כי מניתוח הקלטות הקופסה השחורה התברר כי אחד מהטייסים עזב את תא הטייס בטרם החל המטוס לאבד גובה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החוקר אמר כי ניתן נשמע בבירור בהקלטה כי הטייס ננעל מחוץ לקוקפיט. "הטייס ביקש לחזור למושבו ודפק על דלת תא הטייס בתחילה בעדינות, וכאשר לא נענה במשך דקות ארוכות, היכה בדלת בחוזקה", סיפר החוקר, שהוסיף כי לקראת תום ההקלטה נשמעים בבירור ניסיונות הטייס שננעל בחוץ לפרוץ את דלת הקוקפיט. "במהלך כל ההקלטה לא ניתן לשמוע כל תגובה מעברו השני של תא הטייס".

הרשויות פועלות לאיתור הקופסה השחורה השני (רויטרס)

"איננו יודעים עדיין מדוע יצא אחד הטייסים מהקוקפיט, אך ברור בוודאות כי הוא נשאר נעול מחוץ לתא הטייס, בשעה שלא נתקבלה כל תגובה מהטייס שנשאר בקוקפיט", אמר החוקר, שמסר את הפרטים בעילום שם.

בחברת התעופה ציינו כי ממצאי החקירה שבידיהם בשלב זה לא מאפשרים להם לאשר או להכחיש את המידע שמסר החוקר.

חשיפת תוכן הקלטות הקופסה השחורה רק מגבירה את התעלומה סביב התרסקות מטוס האיירבוס של חברת ג'רמן ווינגס הגרמנית. המטוס צלל אל הקרקע במשך שמונה דקות, במהלכן לא התקיים כל קשר בין צוות המטוס לפקחי התעופה.

רשויות התעופה בצרפת, המופקדות על חקירת נסיבות התאונה, פרסמו עד כה מידע רשמי מועט בנוגע לממצאי החקירה הראשוניים. גורמים רשמיים אישרו כי בהקלטות נשמעים בבירור קולות הטייסים, אך סירבו בשלב זה למסור כל מידע נוסף בנוגע לתאונה.

באסון נהרגו 144 נוסעים ו-6 אנשי צוות, בהם 72 גרמנים ו-51 אזרחים ספרדים. אייל באום,איש עסקים בן 39 מהוד השרון המתגורר באירופה נספה אף הוא באסון.

בהכנת הידיעה השתתף אלעד שמחיוף.