משטרת ארה"ב מציגה את האקדח המעשן

בתחילת השבוע נורה צעיר אפרו-אמריקני במהלך הפגנות בפרגוסון שבארה"ב. הלילה פרסמה המשטרה תיעוד של השניות שקדמו לירי, שבו הוא נראה שולף אקדח שהיה במכנסיו לעבר כוחות המשטרה. "הוא נס על חייו, לא היה לו אקדח", טען אביו ששוהה לצד בנו, שמאושפז במצב אנוש

משטרת סנט לואיס פרסמה הלילה (רביעי) תיעוד שנועד לשפוך אור על התקרית שבה נפצע באורח אנוש צעיר אפרו-אמריקני מירי שוטרים בתחילת השבוע. בווידאו הקצר נראה טיירון האריס בן ה-18 כשהוא שולף אקדח ממכנסיו, במהלך ההפגנות שהתקיימו בעיירה פרגוסון, דבר שלטענת המשטרה גרם להם לירות לעברו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

התקרית אירעה במהלך הפגנה שהתקיימה בעיר, לציון שנה למותו של מייקל בראון, צעיר שחור אחר שנורה למוות על ידי שוטר לבן. בסרטון ממצלמת האבטחה שפורסם, נראים המוני מפגינים נסים מהמשטרה לאחר שירי אחר התבצע במקום, האריס דווקא פונה בשלב זה לעבר השוטרים כשהוא שולף את אקדחו. לטענת המשטרה הוא גם השתמש בו כשירה לעבר אחד מכלי הרכב שהיו במקום.

למרות שהוא מאושפז עדיין במצב קשה בבית החולים וסכנה נשקפת לחייו, במשטרה המקומית מציינים כי הוא חשוד במספר סעיפי תקיפה נגד אנשי החוק, ואף נקבעה ערבות לשחרורו בסך 250 אלף דולרים. "הוא נראה בבירור כשהוא שולח את ידו לעבר אקדח", טענו במשטרת סנט לואיס במה שנראה כמו כתב הגנה.

על פי הרשומות של בית המשפט בעיר, האריס כבר היה בשעת הירי משוחרר בערבות על מקרה אחר, הוא המתין למשפט לאחר שהואשם בגניבת כלי רכב והתנגדות למעצר. אביו טען כי לבנו כלל לא היה אקדח. "הוא ברח כדי להגן על חייו, בגלל שמישהו ירה לעברו", סיפר טיירון האריס סניור.

גם הלילה נמשכו ההפגנות השקטות בעיר לאחר התקרית, שעוררה מחדש את הזעם של התושבים שטוענים כי המשטרה מתנהגת באלימות יתרה כלפי האזרחים השחורים. בעקבות התקרית האלימה האחרונה, ומחשש להתלקחות נוספת בין האזרחים לכוחות המשטרה, הוכרז מצב חירום בעיר, שהפכה לסמל של מתיחות בין שחורים ללבנים בארה"ב.