דונלד טראמפ: "אהיה טוב יותר לנשים מקלינטון"

המועמד לראשות המפלגה הרפובליקנית ממשיך להוביל בסקרים גם לאחר ההערות הפוגעניות שהשמיע נגד נשים. בריאיון לרשת פוקס ניוז הוא ניסה, ולו במעט, לתקן את הרושם כשטען שבכוונתו לפעול למענן. "אני מוקיר נשים"

ממשיך להוביל. טראמפ (רויטרס)

גם אחרי ההערות הפוגעניות שהשמיע כלפי נשים, המועמד לראשות המפלגה הרפובליקנית בארה"ב דונלד טראמפ ממשיך להוביל בסקרים. הלילה (רביעי) במהלך סיור בחירות שערך במישיגן, הוא הצהיר כי הוא דווקא מוקיר נשים ומתחייב לפעול למענן. "אהיה טוב יותר עבורן מאשר הילארי קלינטון", אמר בריאיון לרשת פוקס ניוז.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מדובר בהופעה השנייה ביממה האחרונה של טראמפ ברשת החדשות השמרנית, המזוהה עם המפלגה הרפובליקנית שבה הוא מתמודד. בכך הוא מנסה לתקן את הרושם אחרי שתקף את מגישת הרשת מייגן קלי, שלטענתו הייתה נגדו בעימות הטלוויזיוני שנערך בשבוע שעבר.

"ניתן היה לראות שהדם יוצא לה מהעיניים, שהדם יוצא מהלא־משנה־איפה שלה", אמר טראמפ בריאיון ל-CNN מיד לאחר העימות. הדברים עוררו מחדש תהיות לגבי יחסו של המיליארדר כלפי נשים, אך נראה שמאז הוא מנסה, בדרכו שלו, לתקן את הרושם. "אני מוקיר נשים ואפעל לטובתן", הדגיש היום.

העימות הרפובליקני (רויטרס)

טראמפ לא הסתפק במתקפה נגד הילארי קלינטון הדמוקרטית, והשמיע ביקורת גם כלפי המועמד הרפובליקני ג'ב בוש, שהצהיר שלא יקצה תקציבים מיוחדים לנושאי בריאות נשים. "חשבתי שג'ב בוש עשה טעות גדולה כשהוא דחה את הנושא על הסף", אמר איש העסקים, שהדגיש שבכוונתו לפעול בנושא.

הריאיון בפוקס נועד במידה מסויימת ליישר את ההדורים עם הרשת השמרנית, טראמפ הדגיש בדבריו כי הוא מעוניין לרוץ מטעם המפלגה הרפובליקנית, ולא מטעם מפלגה שלישית או כמועמד עצמאי. בנוסף הוא תקף את עסקת הגרעין שנחתמה בין אירן למעצמות: "הדבר הגרוע ביותר הוא עסקה רעה, וזו עסקה רעה מאוד".