בריטניה: מה חיפשו הפרות בסופר?

איגודי החקלאים הבריטים הכריזו על מצב חירום והחלו לנקוט צעדים קיצוניים כדי להסב את תשומת לבה של החברה הבריטית והממשל המקומי לבעיות הכלכליות של החקלאים במדינה שלטענתם מפסידים כסף במהלך הניסיון לשווק חלב

מחירי מוצרי החלב בבריטניה הובילו למחאה יוצאת דופן בכל רחבי המדינה. החקלאים יצאו הבוקר (שני) למחאה חסרת תקדים שכללה הובלת עדרי פרות לתוך רשתות השיווק. בעזרת הפרות שהפתיעו את הקונים בסופרמרקט, קרא ארגון החוואים הלאומי של בריטניה לכל בעלי החנויות בדרישה להציג באופן ברור ושקוף את התמחור של החלב כדי להבטיח שאנשים יידעו כמה מהמחיר שהם משלמים על החלב מגיע בסופו של דבר לחקלאי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי התקשורת הבריטית, ישנם הבדלים עצומים בין הרשתות. בחלק מהרשתות נהוג לגבות קצת יותר משני שקלים על ליטר חלב ובאחרות גובים אפילו שקל וחצי - פחות מהמחיר שעולה לחקלאי לייצר את החלב.

הפרות, יחד עם עוד 70 מפגינים, צעדו באחת מאותן חנויות. "אם מחיר החלב כל כך נמוך, במהלך ששת החודשים הקרובים לא יישאר חלב טרי במדינה הזו", אמר אחד המפגינים תוך כדי שהוא מפנה את המדפים מהחלב הזול. "אנחנו נסגור. אי אפשר למכור חלב בכזה מחיר. אסור שחלב יהיה זול יותר ממים מבוקבקים".

200 חקלאים נטשו את התעשייה בבריטניה מאז תחילת השנה בגלל ההכנסות הנמוכות. לדבריהם, הייצור של ליטר חלב עולה שישה פנים יותר מהסכום שהם מקבלים על החלב. "זה מצב לא הגיוני", הם טוענים. בפגישה שתיערך היום בלונדון יעלו ארגוני החקלאים את דרישותיהם מול הממשל ויתכננו את המשך המאבק.