רוסיה מארחת את אולימפיאדת המלחמה

ביוזמתו של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, מוסקבה אירחה את ה"אליפות הראשונה לצבאות". במסגרת האירוע התחרו 17 צבאות ממדינות ברחבי העולם במקצים שונים, בהם תחרות טנקים, דיוק בהפצצה מהאוויר ואף כישורי בישול צבאיים. אף מדינה מברית נאט"ו, לא משתתפת בתחרויות

מוסקבה מאחרת את "אולימפיאדת המלחמה הראשונה": רוסיה מעוניינת להפגין את יכולותיה הצבאיות בפני מדינות העולם. לשם כך, הרוסים הכריזו על סדרת תחרויות הכוללות תרגולים צבאיים בין לא פחות מ-17 צבאות מרחבי העולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ה"וושינגטון פוסט" דיווח כי היוזמה בצבא הרוסי נועדה בין השאר "להדגיש את עוצמתה הצבאית של רוסיה". על פי הדיווח, הרוסים מעוניינים בעיקר למשוך את תשומת ליבן של מדינות כמו סין והודו, בהם פועלים יבואני נשק רוסי.  

אף אחת מהמשתתפות במשחקים לא חברה בברית נאט"ו. בין 13 התחרויות ניתן למצוא את ה"ביאתלון לטנק", ענף הכולל מסלול מכשולים בשילוב מטווח וחציית נהר. במקצה אחר יתחרו מטוסי קרב ומסוקים צבאיים בהפצצה האווירית המדויקת ביותר. תחרות נוספת תתקים בין תותחנים המתמודדים על דיוק בפגיעה. בינתיים באופן לא מפתיע, אחרי חמישה ימי תחרות, רוסיה נמצאת במקום הראשון.

מיחצ"נים את הצבא

מי שיזם את התחרות הוא נשיא רוסיה ולדימיר פוטין שהחליט להשקיע בשדרוג הצבא הרוסי סכום עתק של 343 מיליארד דולרים. המשחקים שנערכים ברוסיה הם חלק ממערכת יחסי הציבור של הצבא הכוללת פתיחת פארק שעשועים, חנות בגדים יוקרתית חדשה במוסקבה והשקת תחנת הטלוויזיה צבאית עם מסרים פטריוטים במיוחד.

ב-2013 רוסיה כבר ערכה תחרות בינלאומית של טנקים בלבד. עכשיו, המשחקים כוללים את כל זרועות הצבא כולל ובכלל זה כוחות צנחנים, שימוש במכניקה, הפגנת יכולות טיסה ואפילו תחרות בין טבחי השדה. יחד עם זאת, על אף השמחה ברוסיה, לא הכל הלך חלק בתחרויות. טייס נהרג כאשר מסוק Mi-28 התרסק ביום ראשון האחרון בהכנות לתחרו. צוות טנק מכווית התהפך כשניסה לעקוף סביב תור בביאתלון הטנק.

בינתיים, למרות המייצגים המרשמים, מומחים לענייני צבא אומרים לוושינגטון פוסט ש"הכנסת הקידמה הצבאית של רוסיה עדיין עומדת בפני מכשולים רציניים, זאת בעקבות ערכו של הרובל שצנח השנה וחתך את תקציב הצבא הרוסי בחצי".