בכירים רפובליקנים: "על טראמפ להתנצל, הוא רק מפלג"

במפלגה המתינו ליום שבו הפה הגדול של המועמד יפיל אותו: זה לא קרה כשתקף את המהגרים ההיספנים וגם כשמתח ביקורת על הסנאטור הוותיק מקיין, טראמפ המשיך להיות פופולרי. אבל העימות עם מגישת רשת פוקס מייגן קלי מעורר גל ביקורת שעשוי להפיל את המועמד המפתיע ביותר בקיץ האחרון

טראמפ נגד גב' קלי (SKY NEWS)

מנהיגי המפלגה הרפובליקנית, שרואים את הנסיקה של דונלד טראמפ בסקרים, רק מחכים לנפילה של הטייקון שנהנה מתמיכה גבוהה יותר מכל מועמד אחר שרוצה להגיע לבית הלבן בבחירות 2016. עכשיו, בעקבות ההתבטאות שלו נגד מייגן קלי, כוכבת רשת החדשות של פוקס המזוהה עם המפלגה, הם מקווים שטראמפ יתחיל לאבד גובה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת   

ג'ב בוש, שמתמודד מול טראמפ על ראשות המפלגה, אמר לאתר "THE HILL" שההתבטאויות שלו מרחיקות את הבוחרים מהמפלגה הרפובליקנית. "הוא צריך להתנצל, מה שהוא עושה לא יגרום לנו לנצח בבחירות, אלו אמירות שמפלגות את העם", אמר בכינוס בוחרים באטלנטה אמש. "אתה באמת רוצה להגיד דברים שפוגעים ב-53% מהאוכלוסיה?".

"יכולת לראות שהדם יוצא לה מהעיניים, שהדם יוצא מהלא־משנה־איפה שלה", אמר טראמפ בראיון ל-CNN מיד לאחר העימות של המועמדים הרפובליקנים בסוף השבוע, הפרשנים האמריקנים טוענים שטראמפ רמז שגב' קלי, במחזור שמשבש את דעתה.

למרות ואולי בגלל הסגנון טראמפ מוביל בסק (רויטרס)

ההתבטאות של טראמפ נגד קלי ונגד נשים בכלל אינה הראשונה. ב-1991 הוא אמר: "אתה יודע, זה לא משנה מה התקשורת כותבת עליך כל עוד יש לך חתיכה צעירה ויפה לידך". בציוץ מ-2012 הוא כתב על אריאנה האפינגטון, עורכת העיתון האפינגטון פוסט, שהיא "לא מושכת מבחוץ ומבפנים, אני מבין מדוע בעלה לשעבר עזב אותה לטובת גבר אחר".

בעימות הזכירה לו קלי גם ציטוטים נוספים: "אתה קראת לנשים שלא אהבת חזירות שמנות, כלבות ועוד חיות מגעילות". טראמפ חייך ואמר שהדברים נאמרו בצחוק.

עימות המועמדים הרפובליקנים בשבוע שעבר (רויטרס)

לא מתנצל

לטראמפ אין כוונה להתנצל, להיפך - לוושינגון פוסט הוא אמר כי קלי "היא כתבת קלילה, לא מקצועית ובעלת שאלות מגוחכות". במחנה שלו לא סבורים שההתבטאות תפיל אותו. הם שמעו אותו קורא למהגרים היספנים אנסים ורוצחים ושמעו אותו משפיל את הגיבור הלאומי הרפובליקני ג'ון מקיין על שישב בכלא, והאמירות האלה רק משכו יותר תומכים.

קולין קונווי, עורכת הסקרים של מועמד אחר, טד קרוז, אמרה לוושינגטון פוסט שהיא מתפלאת שאמירות כאלה מושמעות על ידי מי שהיה איש עסקים ומגיש תכניות ועכשיו רוצה להיות נשיא ארה"ב.

אשלי אוקונור, מהצוות של המועמד כריס קריסטי, חוששת שטראמפ מרחיק את הבוחרים למרות שהוא תופעה חולפת: "בסופו של דבר אנשים ירצו לשמוע רעיונות, מה המדיניות שלו". אוקונור ממתינה שטראמפ יחזור לשוליים ובדיוני המפלגה "יחזרו לדון בסוגיות חשובות ורציניות".