טורקיה: "העב"ם" התגלה כבלון ישראלי

תושבי עיירה בטורקיה היו משוכנעים כי הם עומדים לפגוש בחוצן מרחף מעל שמי המדינה, עד שגילו לאכזבתם כי מדובר בבלון ישראלי תמים. כדי להוסיף קצת עניין הם טענו: "מדובר בבלון ריגול"

"ברוכים הבאים לישראל" (התקשורת הטורקית)

מערכת היחסים בין טורקיה לישראל ידעה בשנים האחרונות לא מעט טלטלות, בעיקר מאז אירועי משט המרמרה - אבל עכשיו חפץ "מסתורי" שנראה מתעופף מעל שמי המדינה גורם לתושבים להאשים את ישראל בלא פחות מניסיון ריגול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת   

ביממה האחרונה דיווחו תושבים מקומיים במחוז מאלאטיה על חפץ בלתי מזוהה שנצפה משייט באוויר בגובה נמוך. על פי התקשורת בטורקיה, אחדים מהם אף חששו שמדובר בעב"ם, אך אחרי זמן קצר גילו שמדובר בסך הכל בבלון תמים למראה.

הבלון, צבוע בכחול-לבן ועליו מגן דוד עם הכיתוב באנגלית "ברוכים הבאים לישראל", נחת בגינה של תושב המחוז. למקום הוזעקו כוחות שיטור שאספו את ה"ריאיות" להמשך הבדיקה. עם זאת התושבים המקומיים כבר החליטו: "מדובר בבלון ריגול".

בעיתון "דיילי הורייאט" נכתב כי לטענת התושבים, ישראל השתמשה בבלון על מנת לעקוב אחריהם. רגעים לפני שהוא נחת, עוד בטרם זוהה כבלון תמים, התאספו רבים מהם כשהם נרגשים לקראת המפגש האפשרי עם "החוצן".

הם צילמו את ירידתו האיטית אל הקרקע והתאכזבו לגלות כי מדובר במסר תיירותי בלבד, שאולי הגיע מאחת מעיירות הנופש שבהן נוהגים תיירים ישראלים רבים לבקר.