תיעוד: מפגש נדיר עם לווייתן אפור

את המפגש הזה הם לא ישכחו לעולם: במהלך שיט שערכו בלגונת סן איגנסיו שבמקסיקו, הופתעו חברי קבוצת תיירים לגלות כי לווייתנית אפורה החליטה ללוות אותם ולארח להם חברה. לאחר שזיהתה כי לא נשקפת לה סכנה, התקרבה יונקת הענק אל הסירה ואף איפשרה לחבריה ללטף אותה

קבוצת תיירים ששייטה בלגונת סן איגנסיו שבמקסיקו נקלעה למפגש נדיר ומפתיע עם לווייתנית אפורה ידידותית במיוחד, שלא חששה לאפשר להם להושיט יד לעברה וללטף אותה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במפגש המדהים, שגם תועד מן האוויר באמצעות רחפן, נראית הלווייתנית האפורה מתקרבת בשחייה לעבר הסירה הקטנה שבה שטו להם התיירים. לאחר שבחנה אותם בעין סקרנית, הניחה היונקת הענקית למשייטים להושיט את ידיהם לעברה וללטף אותה.

עד מהרה התברר לחברי הקבוצה כי הלווייתנית אינה לבדה, לאחר שהבחינו כי לצדה שוחה גם צאצאה הצעיר שלטש בהם גם הוא מבט בוטח.

למרות גודלם העצום, נחשבים הלווייתנים האפורים לידידותיים למדי ביחסם לבני אדם. הדייגים המקומיים במקסיקו מדווחים על יחסי שכנות שלווים עם היונקים הגדולים, שנוהגים להתקרב אל סירות הדיג והשיט שעוברות באזור מתוך סקרנות ורצון לאינטראקציה.

עם זאת, לאורך השנים הלכה והידלדלה אוכלוסיית הלווייתנים האפורים באוקיינוס השקט ל-150 פרטים בלבד, וכעת הוא מוגדר בידי הארגון הבינלאומי לשימור הטבע כזן המצוי בסכנת הכחדה ממשית.