לראשונה: מכונית בהדפסה עצמית

אחרי שהעולם נדהם מהאקדח המודפס הראשון ומשחזור תלת-מימדי של פסלים עתיקים, לקחו הסינים את טכנולוגיית ההדפסה החדשנית צעד אחד קדימה והציגו את המכונית המודפסת שלהם. לצד יתרונותיה הרבים ישנו גם חסרון משמעותי: מהירות הנסיעה לא עולה על 40 קמ"ש

טכנולוגיית ההדפסה בתלת-מימד רשמה היום היסטוריה בעולם הרכב, לאחר שבסין הציגו את המכונית המודפסת הראשונה מבית היצור הסיני

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווחים בכלי התקשורת במדינה, מדובר במכונית ארוכה יחסית: גוף הרכב עצמו מגיע ל-3.6 מטרים, בעוד שרוחבו מסתכם ב-1.63 מטרים. כל חלקי המכונית – מהמעטפת ועד לחלקים המכניים שמתחת למכסה המנוע –  הודפסו כולם מחומר קשיח ועמיד במיוחד באמצעות מדפסות תלת-מימדית.

תהליך הדפסת מכונית שלמה נמשך כחמישה ימים. פרק זמן ארוך מאוד בהשוואה לתהליך הייצור ההמוני בתעשיית הרכב בעולם. עם זאת, העובדה כי חלקי החילוף של הרכב ניתנים כולם להדפסה תורמת משמעותית לעלותם הנמוכה, וצפיפות החומר הקשיח שממנו הם עשויים מעניקה לשלדת הרכב חוזק ייחודי לצד משקל נמוך יחסית.

"משקל הרכב תורם המון לחיסכון באנרגיה", מסביר מי שהיה אחראי על עיצוב המכונית. "התפעול שלה ידידותי לסביבה, ואם חלק מתקלקל פשוט מדפיסים אחד חדש במקומו".

לצד ההישג שבפיתוח החדשני, המודל הראשוני עדיין טעון שיפור. מעבר ליכולת ההכלה המצומצמת של המכונית, שמסוגלת לשאת שני נוסעים בלבד, עקב האכילס המשמעותי ביותר שלה הוא מהירות נסיעתה, שלא עולה על 40 קמ"ש.