סוף לתעלומה: זוהו שברי המטוס המלזי

26 מדינות השתתפו במאמצי החיפוש הגדולים בהיסטוריית התעופה והערב הודיע ר"מ מלזיה כי השברים שאותרו באי באוקיינוס ההודי שייכים לטיסת MH370. "נמשיך לחקור את הסיבה שבעטיה סטה המטוס ממסלולו"

"515 ימים לאחר שהמטוס נעלם, אני מודיע בלב כבד שצוות מומחים בינלאומי אישר באופן חד משמעי כי שברי המטוס שנמצאו באי ראוניון הם אכן של טיסת MH370" – במילים אלו חתם הערב (רביעי) ראש ממשלת מלזיה נג'יב רזאק את תעלומת היעלמותו של המטוס המלזי על 239 נוסעיו ואנשי צוותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

את ההודעה הדרמטית מסר רזאק במסיבת עיתונאים מיוחדת שכונסה בקואלה למפור בהשתתפות נציגי חברת התעופה המלזית ועיתונאים מכל העולם. "יש בידינו ראיות פיזיות שהטיסה הגיעה לסופה בחלקו הדרומי של האוקיינוס ההודי", אמר ראש הממשלה. "זה אזור מסוכן, ובשם מלזיה אני רוצה להודות לכל המדינות והארגונים שהשתתפו בחיפושים".

בהמשך דבריו התייחס רזאק לצער המשפחות שאיבדו את יקיריהם באסון. "תנחומינו למשפחות הם ללא מילים", אמר. "אך גם בהודעה המצערת הזו יהיה כדי להעניק ודאות ל-239 משפחות ההרוגים שמצאו את מותם בהתרסקות".

השרידים, השבוע (רויטרס)

החיפושים הגדולים בהיסטוריה (רויטרס)

למרות הקביעה החד-משמעית, התייחס ראש הממשלה המלזי לעובדה כי לחוקרים עדיין לא ברור מה הייתה הסיבה שהובילה לאסון. "עוד לא ידוע לנו למה או מדוע המטוס סטה ממסלולו", הוסיף רזאק. "הממשלה התחייבה לעשות ככל שביכולתה כדי לחשוף את האמת על מה שקרה ועל היעלמות המטוס, ואני מבטיח לכם - מלזיה תכבד את זכרם של ההרוגים".

טיסת MH370 של חברת התעופה המלזית נעלמה בחודש מארס בשנה שעברה כשעשתה את דרכה מקואלה למפור לבייג'ין, ועל סיפונה 239 נוסעים ואנשי צוות. פריצת הדרך בחקירת נסיבות היעלמותו של המטוס הגיעה בסוף החודש שעבר, עם מציאת דלת של מטוס נוסעים שנפלטה מהים אל חופי האי ראוניון, סמוך לאזור שבו נמצאה חלק הכנף, שלדעת החוקרים שייכת למטוס מדגם בואינג 777 הזהה לזה ששימש את טיסה MH370.