חשש: מאות מהגרים טבעו למוות בים התיכון

משמר החופים האיטלקי וצוות של ספינה מהצי האירי הבחינו בכלי שיט שעל סיפונו כ-600 מהגרים מלוב, שוקע מול חופי המדינה. הסיבה: הספינה הועמסה יתר על המידה. צוותים בינלאומיים הוזעקו לאזור בכדי לחלץ את הניצולים

אסון בלב ים: ספינת מהגרים שהפליגה מלוב טבעה היום (רביעי) מול חופי המדינה בים התיכון בעת שהיתה בדרכה לאיטליה בגלל משקל עודף. צוותים בינלאומיים שהגיעו למקום פתחו במאמצים לחלץ את הניצולים שהיו על הספינה. עד כה חולצו בשלום 215 בני אדם ו-25 גופות נמשו, והחשש הוא כי מניין הנספים יעלה משמעותית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סוכנויות הידיעות דיווחו כי ספינה של חיל הים האירי ואנשי משמר החופים האיטלקיים הבחינו בספינה שוקעת כשעליה מאות מהגרים. על פי ההערכות, האסון התרחש מכיוון שכלי השיט הועמס יתר על המידה. אנשי צוות הספינה של הצי האירי טענו כי הבחינו ב-150 איש בתוך המים, אולם על פי הדיווחים בסוכניות הידיעות עולה כי כ-600 בני אדם היו על הסיפון.

מהגרים על חופי איטליה, ארכיון (רויטרס)

בשנים האחרונות הפך הים התיכון למעבר גבול מהקטלניים בעולם. יותר מ-2,000 מהגרים מתו מאז תחילת השנה בניסיון להגיע לאירופה מאפריקה בכלי שיט שונים. במהלך 2014, מתו 3,279 מהגרים בלב ים.

חולמים על חיים חדשים (ארכיון) (רויטרס)

על סיפונם של כלי השיט עולים מדי ים מאות מהגרים, שמוכנים לשלם את כל רכושם ואף להסתכן בתמורה לסיכוי לחיים חדשים על אדמת אירופה. מדינות האיחוד הודיעו השנה על שינוי מכסת הקליטה של האפריקאים ביבשת ל-5,000  לשנה. על פי המדיניות החדשה, מי שלא ייכלל במכסה, יישלח בחזרה לאפריקה. במקביל נמשכים מאמציהן של מדינות האיחוד למנוע את זליגת המהגרים לשטחן, והן מפעילות ספינות סיור צבאיות בחופים בכדי לסכל את ניסיונות ההגירה.

בהכנת הידיעה השתתף אלעד שמחיוף.