דגל ישראל הושחת בתערוכה במילאנו

אלמוני ריסס צבע אדום על דגל ישראל בכיכר קורדוסיו במילאנו – בפתח תערוכת "אקספו 2015" הבינלאומית. המשטרה האיטלקית החלה לבחון את מצלמות האבטחה במקום כדי לאתר את המשחית. מושל חבל לומברדיה המבקר בישראל אמר בתגובה: "מדובר במפגן מדאיג של חוסר סובלנות"

הדגל שהושחת במילאנו (La Repubblica)

ונדליזם אנטי ישראלי באיטליה: דגל ישראל שהוצב בתערוכת "אקספו 2015" הבינלאומית בעיר מילאנו הושחת על ידי אלמוני ורוסס בצבע אדום המדמה דם. טרם נתפס חשוד במעשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הדגל מוצב בפיאצה קורדוסיו בעיר, יחד עם דגלי מדינות רבות נוספות, במסגרת הירידה הבינלאומי הנודע המתקיים השנה בעיר. אחד ממוקדי העניין המרכזיים בתערוכות הביתנים הבינלאומיים המושקעים שמקימות המדינות השונות.

"מפגן מדאיג של חוסר סובלנות" (La Repubblica)

המשטרה המקומית במילאנו בוחנת בשעות האחרונות את התמונות שנקלטו על ידי מצלמות אבטחה בכיכר בניסיון לאתר את המשחית האלמוני. מארגני התערוכה אמרו לעיתון "לה רפובליקה" כי הדגל שהושחת יוחלף בהקדם.

רוברטו המארוני, מושל חבל לומברדיה, שמילאנו היא בירתו, מבקר בימים אלה בתל אביב. "נשתמש באמצעים העומדים לרשותנו, כמו הגנה אזרחית ונפעיל את המשטרה כדי למנוע חבלה נוספת", אמר. המארוני, איש הימין הקיצוני באיטליה, הוסיף: "השחתת הדגל היא מפגן מדאיג של חוסר סובלנות".