נכנס לכלא בגלל שקר באפליקציה

נערה אמריקנית בת 14 הציגה עצמה באפליקציית היכרויות כבת 17 וקיימה יחסי מין עם צעיר בן 19. עכשיו הוא ניצב בלב סערה תקשורתית, לאחר שהורשע בעבירות מין ונכנס למאסר של 90 יום. הנערה: "הידיעה שאתה עובר גיהנום ואני לא הורגת אותי בכל יום מחדש"

כך סיבכה אפליקציית ההיכרויות צעיר מארה"ב: זאק אנדרסון, בן 19, מצא עצמו בלב סערה תקשורתית לאחר שהואשם בעבירות מין. אלא שלטענת אנדרסון הוא הקורבן ש"נפל בפח".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אנדרסון טוען כי הוא הכיר צעירה אמריקנית שהציגה עצמה כבת 17 באפליקציה "Hot or Not". בעקבות ההיכרות הווירטואלית קבעו השניים להיפגש ואף קיימו יחסי מין. אלא שבדיעבד התברר לאנדרסון - כך לטענתו - שהצעירה בת 14.

הוא נעצר, הורשע ובית המשפט גזר עליו עונש מאסר של 90 יום וחמש שנות מאסר על תנאי. כמו כן, בתיקו האישי של אנדרסון יישאר הרישום "עבריין מין" ב-25 השנים הבאות.

מעבר לעונשים הללו, נאסר על אנדרסון - תחת צו בית משפט - לגלוש באינטרנט, ללכת לקניון או לשהות סמוך לבתי ספר או גני משחקים. הוריו אומרים שכיוון שיש לו אח צעיר בן 15, אפילו בביתו נאסר עליו לחיות.

הנערה: "מצטערת שלא אמרתי את הגיל האמיתי"

"זה שקר גס", אמר אביו, לסטר אנדרסון. אמנדה אנדרסון, אמו של זאק, הוסיפה: "זה אפילו לא מתאים לאורח החיים שלנו. לא כך גידלנו את הילדים שלנו". גם הנערה שעומדת במרכז הפרשה התייצבה עם אמה בבית המשפט והודתה ששיקרה בפני אנדרסון.

מחוץ לבית המשפט היא אף העבירה מכתב אישי למשפחתו של הצעיר. "אני מצטערת שלא אמרתי לך את הגיל האמיתי שלי", כתבה הנערה. "הידיעה שאתה עובר גיהנום ואני לא, הורגת אותי בכל יום מחדש".

אלא שגם אם הנערה אכן שיקרה בנוגע לגילה וגם אם יחסי המין בוצעו בהסכמה, דיני עבריינות המין הנוכחיים בארה"ב לא יכולים להגן על אנדרסון.

למעשה, השופט שהרשיע את הצעיר אמר שהוא כועס על השימוש באינטרנט כדי להכיר נערה. "נראה שזה חלק מהתרבות שלנו עכשיו", אמר השופט דניס ויילי. "להיפגש, לקיים יחסי מין ולהתראות. התנהגות שאינה הולמת. אין לכך שום תירוץ".