דרמה בסין: תינוקת חולצה מהאסלה

משטרת בייג'ין מחפשת אחר אמה של תינוקת בת יומה שנמצאה בתוך תא שירותים ציבורי בתחילת השבוע. התינוקת נמצאה לאחר שעוברי אורח שמעו אותה בוכה והודיעו לרשויות. "הגוף שלה היה תקוע בצנרת והיא לא הפסיקה לבכות אז החלטנו למשוך אותה", סיפר שוטר שהפך לגיבור היום. בסרטון שפרסמה המשטרה נראית התינוקת מחולצת בשלום

עוברי אורח ששמעו בכי בוקע מתא שירותים ציבורי בבייג'ין הזעיקו את המשטרה, שזיהתה תינוקת בת יומה בתוך אסלה - לאחר שככל הנראה ננטשה על ידי אמה מיד לאחר הלידה. כעת מחפשים בסין אחר האם הנוטשת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הראש שלה היה מופנה כלפי מטה, הגוף שלה היה תקוע בצנרת ובקושי יכולנו לראות את כפות רגליה", סיפר מפקד המשטרה המקומית צ'יאן פאנג שהפך לגיבור היום. לדבריו, תחילה הוחלט במשטרה לפרק את תא השירותים, אך לבסוף נקבע כי הדבר יארך זמן רב מדי.

"היא לא הפסיקה לבכות, הסתכלתי שוב פנימה והחלטתי שכדאי שננסה למשוך אותה משם, אפילו אם הסיכוי קלוש", אמר. בסרטון משטרתי מהאירוע נראה השוטר כשהוא כורע על ברכיו, שולח את זרועו הימנית לתוך האסלה ושולף את התינוקת.

"בתוך האסלה יש צינור מעוקל והתינוקת כמעט נלכדה בצינור האופקי", הוא אמר לתקשורת המקומית. לאחר שהתינוקת נשלפה, האזרחים מסביב סייעו למשטרה לעטוף אותה לפני שהובהלה לבית החולים במצב יציב.

בסין ישנם יותר ממאה אלף ילדים נטושים ומרביתם סובלים ממגבלות שונות כמו שיתוק מוחין, תסמונת דאון ושפה שסועה. בחמש השנים האחרונות פתחה סין עשרות מרכזים שנועדו לילדים שהוריהם ויתרו עליהם.