ילדותם השנייה: קייטנה למבוגרים בלבד

רגע אחרי שחלקם שולחים את ילדיהם למחנות הקיץ ברחבי ארה"ב, מתפנים יותר ממיליון אמריקנים לפעילויות במחנה הקיץ שלהם. יוזמה חדשה מזמינה המוני מבוגרים שנותרו צעירים ברוחם לשחזר את החוויות שעיצבו את נוף ילדותם וגם להגשים חוויות נשכחות

מחנה הקיץ במתכונת המבוגרת (רויטרס)

גם ארבעה עשורים אחרי הפעם האחרונה שבה בילו במחנה קיץ, יש מי שמסרבים להיפרד מהחוויות הנוסטלגיות שצבעו את נוף ילדותם. מחנה הקיץ "אנדוגה" שנפתח במדינת וויסקונסין שבארה"ב מציע לאותם מבוגרים שנשארו צעירים ברוחם לשוב ולשחזר את הריגושים הוותיקים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הקסם מתחיל להתעורר לחיים כבר בכיתוב שעל עלון הפרסום, הפורט מיד על מיתרי הזיכרונות הנושנים. "ברוך הבא למחנה הקיץ למבוגרים, שבו הילד הפנימי שבך מתעורר במבוגר החיצוני שאתה", נכתב על גבי הדף באופן מזמין.

מי שנעתרו להזמנה לא מצליחים להסתיר את התרגשותם הרבה מהמעמד, ובעיקר מן העובדה שהם בחופשה ללא ילדיהם. "אנחנו מסתובבים כאן עם החברים שלנו", סיפר סוראטי הרננדז. "זה כמו להיות שוב במחנה הקיץ, למעט העובדה שמדריכי המחנה נעלמו והשאירו לנו את המפתחות לארון המשקאות".

את משחקי הסנוקר והגולף החליפו השעשועים הישנים והטובים של פעם, בהם ירי חצים, משחקי כדור ושעות עיון בספריה. "זה מקום שבו ילדים יכולים פשוט להיות ילדים," אמר הרננדז. "אתה יכול לשוטט ביער, לקחת סירה, ללכת לשחות ולעשות דברים שאתה פשוט לא יכול לעשות בעיר".

שיעור שיט באגם המקומי (CBS)

ג'רמי שוורץ מגשי חלום (CBS)

"אתה בן 42 רק פעם בחיים!"

לצד מי שהעלו זיכרונות נשכחים היו גם מי שחוו את המחנה כחוויה מתקנת. "הלכתי למחנה צופים פעם וזה פשוט לא היה טוב", סיפרה אחת החניכות במחנה המבוגרים. "החוויה כאן ללא ספק תיקנה את הרושם שנצרב אצלי ונתן למחנאות משמעות חדשה עבורי".

לג'רמי שוורץ בן ה-42 המחנה היה הזדמנות להגשמת חלומות נעורים שהוא לא זכה להגשים. "זה התחיל בשנה שעברה כשניגנתי בבס", סיפר. "חשבתי, 'למה לעזאזל לא? למה לא לתת בראש עכשיו? אתה יודע, אתה בן 42 רק פעם אחת!".

תופעת מחנות הקיץ למבוגרים הולכת ותפוסת תאוצה בשנים האחרונות בארה"ב, כשבשנה שעברה נרשמו יותר ממיליון איש להשתתפות בחוויה. יזמי הרעיון מסבירים כי החלק המשמעותי ביותר שמספקת חוויית המחנה הוא הניתוק המוחלט שהיה בעבר מחיי היומיום. "אין לכם מושג כמה טלפונים ניידים נמצאים על תחתית האגם," צחק מנהל המחנה. "זו ההשפעה שיש לאמא טבע על כולנו, שגורמת להם לאבד את הטלפונים הסלולריים שלהם באגם".