צפו: הבועה המסתורית שמשגעת את החוקרים

צוללן ירד לעומק של 22 מטרים מתחת למים וגילה תופעה נדירה מאוד: בועה ענקית שהותירה אותו מבולבל. הוא שלף מצלמה, תיעד ושאל "מה זה?". בין התשובות הרבות יש אחת הגיונית

צוללן שירד לעומק של 22 מטרים מתחת למים מול חופי טורקיה, גילה כתם מסתורי. הוא התקרב, צילם וגילה שמדובר בבועת ענק מסתורית. לוטפו טנריאובר צילם את הבועה הענקית, שקוטרה מגיע לכארבעה מטרים, והעלה את הסרטון לרשת בבקשה מכל מי שיכול - להסביר את התופעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מנחשים רבים ניסו לספק תיאוריה משלהם. "זו חללית מעולם אחר", "זה צמח ענקי", "זה ספר הפעלה של מערכת הכוכבים" או "מדגרה של חוצנים" - אלו היו רק חלק מהתשובות שניתנו. אבל התשובה של ד"ר מיכאל ווקצ'יון מהמוזיאון להיסטוריה של הטבע בניו יורק נשמעת ההגיונית ביותר.

הוא זיהה את הבועה כגוש ענק של ביצי דיונון, כנראה "הדיונון המעופף האדום". הוא טוען שהנקודות הלבנות בתוך הבועה הן הביצים עצמן וההערכה היא שבבועה יש בין 600,000 לשני מיליון ביצים.

ב-2008 תועדה ביצה דומה מול חופי קליפורניה, אבל היא נמצאה במים הרבה יותר עמוקים. על פי הפרסומים, הביצים בוקעות שלושה ימים לאחר שהוטלו, כך שהתעלומה הזאת עשויה להיפתר עוד השבוע.