הקופסא השחורה של המטוס שהתרסק מכילה הקלטות של הטייסים

24 שעות אחרי התרסקות המטוס הגרמני בשטח צרפת, בעוד שהחיפושים אחר שרידיו נמשכים, הודיע שר הפנים הצרפתי כי בקופסא השחורה שנמצאה ישנה הקלטה של הטייסים דקות לפני ההתרסקות. "ההקלטה ניזוקה קשות, אבל ננסה לפענח מה נאמר בה - וכך נדע מה גרם להתרסקות הקטלנית", הודיע

ההקלטה שבקופסה השחורה תגלה מה אירע בטיסה (רויטרס)

הקלטה של הטייסים בקופסא השחורה, דקות לפני ההתרסקות, תסייע בפענוח התאונה הקטלנית: יממה אחרי התרסקות מטוס האייר-באס 320A של חברת "German Wings" באלפים הצרפתיים - ובזמן שנמשכים המאמצים למציאת הגופות וחלקי המטוס, גופי הביטחון וההצלה מדווחים היום (רביעי) כי בקופסא השחורה הראשונה שנמצאה יש הקלטה של הטייסים, דקות לפני ההתרסקות, כשהם יוצרים קשר עם מגדל הפיקוח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שר הפנים הצרפתי ברנרד קזאנב העריך בריאיון לתחנת רדיו במדינה כי הקופסא שאותרה בתא הטייס נפגעה באופן קשה בהתרסקות, אך כי עדיין ניתן להוציא ממנה את המידע שישפוך אור על ההתרחשויות שקדמו להתרסקות המטוס, שכתוצאה ממנה נהרגו 150 הנוסעים ואנשי הצוות.

החיפושים אחר הנספים וחלקי המטוס חודשו הב

הקופסא השחורה השנייה טרם אותרה אך נמשכים המאמצים למצוא גם אותה, בתקווה כי גם בה יימצא מידע שיעזור בחקירת האירוע הקשה. גורמים ברשויות התעופה מאמינים כי מציאתה תסייע ללמוד עוד על ההתרחשות במטוס בשמונה הדקות בהן צלל אל הקרקע.

דיווח: תקלה עיכבה את המראת המטוס

בתוך כך, בעיתון הגרמני "דר שפיגל" דיווחו הבוקר כי בטרם ההמראה עוכב המטוס במשך כשעה על המסלול בשל תקלה בדלת גלגל הנחיתה הקדמי. עם זאת, הבהירו בחברת "ג'רמן ווינגס" כי התקלה טופלה - והמטוס קיבל את אישור ההמראה לאחר שנבדק.

הישראלי שנהרג, אייל באום (פייסבוק)

הבוקר, בוטלו מספר טיסות של החברה, בין השאר בגלל סירוב של חלק מאנשי הצוות לעלות לטיסות, עד שיתבררו נסיבות ההתרסקות. שר הפנים הצרפתי אמר מוקדם יותר כי "כל האופציות להתרסקות המטוס נשקלות כעת, אך מתקפת טרור היא אינה התיאוריה העיקרית", הוסיף.

אמש אישרו במשרד החוץ כי איש העסקים אייל באום היה על טיסה 4U9525 מברצלונה לדיסלדורף שהתרסקה אתמול (שלישי) באלפים הצרפתיים. הודעה נמסרה למשפחתו. "המשפחה מתכנסת בכאבה", סיפר גיסו של באום לחדשות 2.

הבוקר יצאו אנשי הקונסוליה הישראלית במרסיי לזירת ההתרסקות. כיוון שהשטח רחוק וקשה לגישה, יש צורך להגיע למקום עצמו על מנת לבדוק איך יתבצע חילוץ הגופה והעברתה.