מחאת חזיות בלב הונג קונג: "שדיים אינם נשק"

עשרות פעילים התאספו בלב הונג קונג כשהם לבושים בחזיות במחאה על כליאתה של צעירה שנשלחה לכלא לאחר שהואשמה בתקיפת שוטר באמצעות שדיה. "ייתכן ובפעם הבאה נואשם בתקיפה באמצעות איברי המין או הישבן", אמר מפגין זועם כשהוא לבוש בחזייה שחורה

מחאת החזיות בלב הונג קונג (רויטרס)

כמאה פעילים, בהם עשרות גברים, הפגינו בלב הונג קונג כשלגופם חזיות במחאה על כליאתה של אישה שנשלחה לשלושה חודשי מאסר וחצי לאחר שהואשמה כי תקפה שוטר באמצעות שדיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפעילים התאספו מחוץ לבניין מטה משטרת הונג קונג כשהם לבושים בחזיות ומנופפים בהן, במחאה על כליאתה של האישה. "עלינו להיזהר כי ייתכן ובפעם הבאה תאשים אותנו המשטרה בתקיפה באמצעות איברי המין שלנו או הישבן", אמר מפגין לבוש בחזייה שחורה שנאם לקהל שהתאסף במקום.

מפגין אחר שלבש חזייה ורודה סיפר כי מטרת ההפגנה יוצאת הדופן היא להראות לעולם עד כמה מגוחכת כליאתה של האישה. "שדיים אינם נשק", קראו המפגינים, שמחו על האופן בו טיפלה המשטרה בתקרית, ואף העבירו לנציגי המשטרה עצומה עליה חתמו.

נאג לאי-יינג (30) נכלאה ביום חמישי האחרון לאחר שהורשעה בתקיפת שוטר במהלך הפגנת מחאה נגד הממשל בסין שהתקיימה בחודש מרס. האישה הואשמה כי הדפה באמצעות שדיה שוטר שנכח במקום והשתמשה בזהותה הנשית על מנת להטריד את השוטר.

"זוהי פסיקה שערורייתית - כיצד יכולים שדיים להוות כלי נשק?", אמרה פעילה מטעם ארגון לזכויות נשים. "אנו חוששים כי הפסיקה תגביל את אפשרותן של נשים להשתתף בהפגנות. על המשטרה לבחון את נהליה הנוגעים לטיפול במפגינות".