נמצאה דלת של בואינג 777 - האם גם היא שייכת למטוס המלזי?

רשת "סקיי": חלק נוסף של בואינג 777 נשטף לאי ראוניון שבאוקיינוס ההודי. טרם התברר סופית האם מדובר בטיסה MH370 שנעלמה, אך כך מעריכים במלזיה. בשבוע שעבר התגלו שברים של "בואינג" 777 שהועברו לבדיקה בצרפת על מנת לקבוע האם מדובר בכלי הטיס המדובר

חלק מהשברים שנמצאו עד כה (CNN)

בדרך לפתרון תעלומת המטוס המלזי? רשת "סקיי" הבריטית דיווחה היום (ראשון) כי דלת המטוס, מסוג "בואינג" 777, - נמצאה באי ראוניון שבאוקיינס ההודי. טרם התברר האם חלקי המטוס שהתגלו מאז השבוע שעבר שייכים לכלי הטיס המלזי שנעדר, אך הרשויות במלזיה מעריכות כי אלו הם אכן שרידי טיסה MH370 - שכעת נשטפים לחוף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הרשויות במלזיה קראו היום להרחבת החיפושים באזור, בתקווה למצוא יותר שברים השייכים למטוס. בסוף השבוע שעבר אמר סגן שר התחבורה המלזי כי ניתן לקבוע "כמעט בוודאות" ששברי המטוס שנמצאו עד כה הם מאותו דגם של המטוס שהתרסק ונעלם. "החוקרים הראשיים דיווחו לי כי כנף המטוס שאותרה בדרום האוקיאנוס ההודי שייכים למטוס בואינג 777", אמר סגן השר עבדול עזיז קפראווי.

יותר משנה לאחר שטיסה 370 של חברת "מלזיה איירליינס" המריאה מקואלה למפור לבייג'ינג, מציאת שברי מטוס אתמול באוקיינוס ההודי הפיחה תקווה ברחבי העולם שמא נפתרה אחת התעלומות הגדולות ביותר בהיסטוריה של עולם התעופה. עם זאת, גורם המעורה בחקירה הבהיר גם אתמול: מוקדם מדי מכדי לקבוע האם אכן מדובר במטוס הנעלם.

"לא אופתע אם שבר המטוס מאיי ראוניון אכן שייך למטוס הנעדר, שכן הממצא מתאים למיקום בו אנו מחפשים כרגע אחר שרידי המטוס, ולכן מדובר בהתפתחות משמעותית", אמר סגן ראש ממשלת אוסטרליה, וורן טרוס. עם זאת, טרוס הדגיש כי "אין אינדיקציה ודאית לכך, שכן חלקי המטוס עשויים היו להיסחף מאז ההתרסקות למקומות אחרים באוקיינוס".

"אנשים נחפזים למסקנות בנוגע למציאת השברים", קבע אריק צ'סניו, בכיר ברשות התעופה באי ראוניון, בו נמצאו החלקים המסתוריים. השברים שנמצאו נשטפו לחופי האי שנמצא מזרחית למדגסקר. חאבייר טיילמן, טייס לשעבר המתגורר באי מצא את שברי המטוס, ושלח תמונות שצילם לצוות חוקרים צרפתים. אלו אישרו כי "קיימת סבירות גבוהה שמדובר בחלק השייך למטוס טיסת MH370 האבודה".

זו טיסה MH370? (CNN)


"חקרתי לעומק את הצילומים והתייעצתי עם מומחים רבים", אמר טיילמן. "כולנו סבורים שמדובר בכנף מטוס בואינג 777 - בדומה למטוס שאבד". כנף המטוס הועברה לבדיקת משטרת ראוניון, שהודיעה כי על פי ממצאי הבדיקה, החלק שהה במי האוקיינוס במשך למעלה משנה, נתון המגביר את הסבירות כי מדובר בחלק ממטוס "מלזיה איירליינס".

"התפתחות חשובה"

טיילמן הוסיף כי בנוסף למשטרת צרפת, גם אוסטרליה, שאחראית על החיפושים, הביעה עניין בממצאים. "איני יודע כמה זמן ייקח לאשר כי החלק שנמצא אכן שייך למטוס, אך מדובר בהתפתחות חשובה", הוא הבהיר.

ב-8 במרס 2014 המריאו 239 נוסעים ואנשי צוות מקואלה לומפור שבמלזיה לבייג'ינג. זמן לא רב לאחר ההמראה נעלמה טיסה 370 של "מלזיה איירליינס" ממסכי המכ"ם - היעלמות שהפכה לתעלומה הגדולה בתולדות התעופה האווירית. עד היום לא נמצאו שרידי המטוס המלזי ולא ברור מה עלה בגורלו, אך הנוסעים ואנשי הצוות הוגדרו מתים.