הבוקר: חודשו החיפושים אחר שרידי המטוס

גורמים בצרפת מחפשים אחר הקופסה השחורה השנייה בכדי להבין טוב יותר מה קרה על המטוס בעת שצלל במשך 8 דקות אל הקרקע. העיתון הגרמני "דר שפיגל" מדווח כי בטרם ההמראה קורקע המטוס למשך שעה בשל תקלה בדלת. בחברת התעופה מבהירים: "התקלה תוקנה"

חודשו החיפושים בזירה

החיפושים אחר שרידי המטוס נמשכים: הבוקר (רביעי) צפויים להתחדש החיפושים אחרי הקופסה השחורה השנייה של מטוס האייר-באס 320A שהתרסק כשעליו 150 נוסעים ואנשי צוות. גורמים ברשויות התעופה מאמינים כי מציאתה תסייע ללמוד עוד על ההתרחשות במטוס בעת שמונה הדקות בהן צלל אל הקרקע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתוך כך, מדווחים בעיתון הגרמני "דר שפיגל", כי בטרם ההמראה עוכב המטוס במשך כשעה על המסלול בשל תקלה בדלת גלגל הנחיתה הקדמי. עם זאת, הבהירו בחברת "ג'רמן ווינגס" כי התקלה טופלה - והמטוס קיבל את אישור ההמראה לאחר שנבדק.

הבוקר, בוטלו מספר טיסות של החברה, בין השאר בגלל סירוב של חלק מאנשי הצוות לעלות לטיסות, עד שיתבררו נסיבות ההתרסקות.

הישראלי שנהרג - אייל באום (פיסבוק)

שר הפנים הצרפתי אמר כי למרות שהקופסא השחורה שנמצאה ניזוקה, עדיין ניתן ללמוד ממנה מידע חדש. "כל האופציות להתרסקות המטוס נשקלות כעת, אך מתקפת טרור היא אינה התיאוריה העיקרית", הוסיף.

אמש אישרו במשרד החוץ כי איש העסקים אייל באום היה על טיסה 4U9525 מברצלונה לדיסלדורף שהתרסקה אתמול (שלישי) באלפים הצרפתיים. הודעה נמסרה למשפחתו. "המשפחה מתכנסת בכאבה", סיפר גיסו של באום לחדשות 2.

הבוקר צפויים אנשי הקונסוליה הישראלית במרסיי לצאת לזירת ההתרסקות. כיוון שהשטח רחוק וקשה לגישה, יש צורך להגיע למקום עצמו על מנת לבדוק איך יתבצע חילוץ הגופה והעברתה. כל 150 הנוסעים ואנשי הצוות שהיו על המטוס נספו באסון וצוותי ההצלה הרבים נמצאים בזירה כבר מצאו קופסה שחורה אחת.

(רויטרס)

על פי נתוני מעקב הטיסה, נראה כי המטוס הגיע לגובה שיוט של 38 אלף רגל ומשעה 10:31 החל לאבד גובה באופן משמעותי תוך דקות ספורות ל-24 אלף רגל - עד שנעלם מהמכ"ם. בתחילה נטען כי במגדל הפיקוח התקבל אות מצוקה, אך זמן קצר לאחר מכן שללו גורמי תעופה רשמיים את הטענה.

על פי דיווחים, 45 מנוסעי הטיסה היו אזרחי ספרד - והשאר אזרחי גרמניה וטורקיה. על פי דיווח בסוכנות הידיעות הצרפתית נמצאו שברים של המטוס במקום ההתרסקות. שר הפנים הצרפתי ברנרד קזנוב, שהגיע לזירה, אמר לרשת BFMTV כי "הרשויות נערכות למבצע חילוץ ארוך ומורכב".