אסון ההתרסקות: זמרי אופרה נהרגו

מימדי אסון התרסקות טיסת "ג'רמן ווינגס" ממשיכים להתברר: לאחר שמשרד החוץ אישר כי איש העסקים הישראלי אייל באום היה על הטיסה הקטלנית, ולאחר שדווח כי במטוס שהו גם 16 תלמידי בית ספר ושני מורים, הודיע בית האופרה של דיסלדורף כי שניים מזמרי האופרה הידועים בגרמניה – אולג ברייז'ק ומריה ראדנר – היו במטוס גם הם

נספו בהתרסקות. ברייז'ק וראדנר (רויטרס)

בין 150 הנספים בהתרסקות מטוס איירבאס של חברת "ג'רמן ווינגס" ישנם שני זמרי אופרה מוכרים בגרמניה. הצמד, אולג ברייז'ק ומריה ראדנר, עשה את דרכו בחזרה מברצלונה לאחר סדרת קונצרטים שם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בית האופרה של דיסלדורף אישר כי השניים היו על המטוס שהתרסק. סוכנויות הידיעות מדווחות כי ראדנר שהתה במטוס עם בעלה ועם בנם התינוק. "אנחנו המומים", מסר במאי בית האופרה.

החיפושים של צוותי החילוץ אחר המטוס שהתרסק ו-150 הגופות הופסקו, בעקבות הלילה שירד על האלפים הצרפתיים ובגלל תנאי מזג האוויר הקשים. הצוותים צפויים לשוב לפעול עם שחר.

החיפושים הופסקו בגלל מזג האוויר (רויטרס)

"זירת ההתרסקות נראית כמו מסרט אימה", אמר אתמול (שלישי) שר החוץ הגרמני, פרנק-וולטר שטיינמאייר, שטס מעל אזור ההתרסקות והשתתף בתדרוך של כוחות הביטחון הצרפתיים. "הצער של המשפחות והחברים הוא עצום. אנחנו חייבים לעמוד איתם, כולנו מאוחדים בצער גדול".

סוכנויות הידיעות מדווחות כי במטוס שהו 67 גרמנים, 45 ספרדים, שני אוסטרלים, אדם אחד טורקי, אדם אחד בלגי ואדם אחד הולנדי. זהותם של יתר הנספים עדיין נבדקת על ידי הרשויות.

נהרג בהתרסקות. אייל באום (פייסבוק)

גיסו של ההרוג הישראלי: "המשפחה מתכנסת בכאבה"

מוקדם יותר אמש אישרו במשרד החוץ כי איש העסקים אייל באום היה על טיסה 4U9525 מברצלונה לדיסלדורף שהתרסקה אתמול באלפים הצרפתיים. הודעה נמסרה למשפחתו. "המשפחה מתכנסת בכאבה בשעות האלה", סיפר גיסו של באום לחדשות 2.

היום בבוקר צפויים אנשי הקונסוליה ממרסיי לצאת לזירת ההתרסקות. כיוון שהשטח רחוק וקשה לגישה, יש צורך להגיע למקום עצמו על מנת לבדוק איך יתבצע חילוץ הגופה והעברתה. כל 150 הנוסעים ואנשי הצוות שהיו על כלי הטיס נספו באסון וצוותי ההצלה הרבים נמצאים בזירה כבר מצאו את הקופסה השחורה של המטוס.

מוקדם יותר אתמול פנתה משפחתו של באום, בן 39 מהוד השרון המתגורר באירופה, לגורמים במשרד החוץ ודיווחה על כך שהיה אמור לטוס מהבירה הקטלונית לעיר הגרמנית, לאחר שנודע להם כי הוא רכש כרטיס לטיסה במסגרת עבודתו.