בעולם הזדעזעו: "חרדי דקר את כל מי שהיה בדרכו"

התקשורת העולמית זנחה את הדיווחים על מציאתו האפשרית של המטוס המלזי ועברה באחת לסקר את מסע הדקירות במצעד הגאווה בירושלים. באיטליה התמקדו בגינוי של נתניהו, ב"גרדיאן" הבריטי שמו דגש על החיכוך החילוני-חרדי ובאל-ג'זירה פרסמו תמונות מחשבון הטוויטר של הדוקר

הכותרת בגארדיאן הבריטי

כלי התקשורת ברחבי העולם קטעו הערב (חמישי) את הדיווחים אודות המיקום האפשרי של המטוס המלזי, והתמקדו באירוע הדקירה במצעד הגאווה בירושלים. הכותרת המרכזית ברוב הערוצים בעולם: "אנשים ברחו לכל מקום כשחרדי דקר את מי שהיה בדרכו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אתר "לה רפובליקה" האיטלקי בחר להתמקד ברגע מעצרו של הדוקר, ישי שליסל. "שישה פצועים במצעד גאווה ירושלים; בחור חרדי חזר על הפשע מלפני 10 שנים", נכתב בכותרת העמוד, כשמתחתיה צוינו הדברים שאמר ראש הממשלה נתניהו בגנות המקרה והעובדה שהוא מתגורר במרחק קצר מהאירוע.

ב"גרדיאן" הבריטי כתבו על המתח שיוצר המצעד בין "הרוב החילוני למיעוט החרדי בעיר, שמתנגד להצגה פומבית של הומוסקסואליות". האתר הבריטי דיווח כי מוקדם יותר נשמע בתקשורת הישראלית נציג מארגון להב"ה, שאמר כי "מצעד גאווה שקול מבחינתו לשוד בנק".

"דקר את מי שהיה בדרכו"


ב-BBC הציגו את התמונות הקשות מהאירוע ודיווחו על כך שהמצעד המשיך גם אחרי האירוע הקשה. כמו הראו ברשת הבריטית תמונות של קבוצות מפגינים שהתאספו סמוך לבית הכנסת הגדול בעיר ובשכונת מאה שערים.

רגע מעצרו של שליסל (רויטרס)


ברשת אל ג'זירה הציגו תמונה מחשבון הטוויטר של הדוקר, שניות לפני שהוציא מתוך מעילו את הסכין בה השתמש. "המצעד התנהל בשקט עד שלפתע היו צרחות, ההמון ברח ואישה אחת נפלה לקרקע", נכתב.