אסתר פולארד: "סופרת את השניות עד שאחבק את יונתן"‎

יום לאחר שבישרה ועדת השחרורים האמריקנית על שחרורו הצפוי של המרגל ג'ונתן פולארד לאחר 30 שנות מאסר, כינסה רעייתו אסתר מסיבת עיתונאים והגיבה לראשונה. "מה שאנחנו צריכים עכשיו - יותר מכל דבר - זה שקט ושלווה, קצת פרטיות", אמרה אסתר פולארד, "כדי שנוכל להתחיל את החיים החדשים שלנו ביחד"

אסתר פולארד התבשרה אמש (שלישי) כי בעלה ג'ונתן פולארד שהורשע בריגול למען ישראל, ישוחרר מהכלא האמריקני בעוד כארבעה חודשים, לאחר 30 שנות מאסר. היום היא כינסה מסיבת עיתונאים בירושלים והגיבה להודעה. את מסיבת העיתונאים העברנו בשידור ישיר בחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בעלי האהוב יונתן פולארד ישוחרר אחרי 30 שנים ארוכות בכלא האמריקני, בתנאים הכי קשים", אמרה אסתר פולארד. "בעלי מסיים את הסיוט שלו, את העונש שלו, עד הדקה האחרונה - בנובמבר הקרוב. אני מתרגשת, אני מלאת תודה ומלאת שמחה שהסיוט שלנו כבר מסתיים".

"אני לא יכולה לחכות", הוסיפה פולארד. "אני סופרת את הימים, השעות, הדקות, השניות, עד שאוכל לחבק את יונתן, לשים את העבר האכזרי מאחורינו ולבנות את חיינו מחדש. ברגעים מסוג כזה אני מרגישה אסירת תודה לכל כך הרבה אנשים שעזרו לנו, שתמכו בנו ושהיו איתנו כל הדרך הארוכה והקשה".

"אני יודעת שהרבה מאוד אנשים מרגישים הקלה ושמחה, ורוצים מאוד להשתתף בשמחתנו", המשיכה פולארד. "עם זאת, אני בטוחה שכולם מבינים שמה שיונתן ואני צריכים עכשיו, יותר מכל דבר, זה שקט ושלווה, קצת פרטיות, כדי שנוכל להתחיל את החיים החדשים שלנו ביחד. אני בטוחה שכולם מבינים את זה, הן בציבור והן בתקשורת".

30 שנה במאסר. פולארד (רויטרס)

"פולארד היה המום וחסר מילים"

פרקליטו של ג'ונתן פולארד סיפר אמש כי הוא שוחח עם האסיר בטלפון מיד לאחר ההודעה על שחרורו הצפוי ב-20 בנובמבר. "הוא היה המום וחסר מילים", אמר עורך הדין אליוט לאוור בשיחה עם חדשות 2 Online.

"לא היה לו הרבה מה לומר מלבד להודות לאלוהים ולכל התומכים שלו", הוסיף לאוור. "הוא מאוד שמח בשביל אסתר שנלחמה למען שחרורו במשך כל השנים האלה. אני בעצמי מאוד מאושר. ממש חיכינו ליום הזה שיגיע. אנחנו שמחים שהוא סוף סוף יוכל להתאחד עם אסתר אחרי 30 שנים בכלא".

עו"ד לאוור סיפר על התכניות להמשך. "אנחנו נתכנן במהלך החודשים הקרובים את ההיבט הלוגיסטי של השחרור שלו", ציין. "גם לג'ונתן נותרו ארבעה חודשים לחשוב על מה הוא רוצה לעשות בחיים החופשיים שלו. הוא מתכנן חיים מאוד פרודוקטיביים יחד עם אשתו".

הפרקליט התייחס גם לדיווחים לפיהם הרשויות האמריקניות עשויות למנוע מפולארד לעבור לישראל בחמש השנים הראשונות לשחרורו. "אנחנו מקווים שהוועדה (ועדת השחרורים) לא תמנע את יציאתו מארה"ב לישראל, אבל מוקדם מדי בשביל לדעת אם אכן יימנע ממנו להגיע לארץ. נחכה לראות מה תחליט הוועדה".