ניו יורק: 15 שוטרים נגד צעיר אחד

שוב אלימות משטרתית נגד שחורים בארה"ב: לפחות 15 שוטרים מתחנת ניו יורק תועדו במהלך ניסיון השתלטות על צעיר לא חמוש בן 25, שרק סירב להתפנות מחנות כלבו מקומית. כמה מעוברי האורח שנקלעו לאירוע קראו לשוטרים לחדול מהאלימות שנקטו כלפי הצעיר - אך לשווא. אחד מהם אף תיעד את התקרית

מדינת משטרה? יותר מעשרה שוטרים מתחנת ניו יורק הוזעקו לחנות כלבו ברובע ברוקלין רק כדי לעצור צעיר שחור בן 25, לאחר שזה סירב לדרישת מנהל החנות לעזוב את המקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתיעוד מעצרו של הצעיר, כפי שצולם בידי אחד הקונים בחנות, נראים לפחות חמישה שוטרים שמנסים להשתלט עליו בכוח בזמן שזה מתנגד להם. כעבור מספר שניות, שבמהלכן רותק אל הקרקע, נראים שניים מהשוטרים כשהם הולמים בצעיר באגרופים בעוד שלושת חבריהם ממשיכים לאחוז בו.

המחזה המקומם עורר תגובות נזעמות מצד חלק מעוברי האורח שנקלעו לאירוע. כמה מהם נעמדו מול השוטרים וקראו להם לחדול ממכותיהם. "תפסיקו להרביץ לו, זה פשוט איום ונורא!", נשמע ברקע קולה המזועזע של אחת מעדות הראייה לאירוע.

גם לאחר שהושגה שליטה מלאה על הצעיר, שבשום שלב לא נראה שהיווה סכנה ממשית לאיש, המשיכו כוחות משטרה נוספים לזרום למקום ולהקיף את החשוד תוך הרחקת עוברי אורח מהזירה. בתיעוד ניתן להבחין בלא פחות מחמישה עשר שוטרים שנכחו באירוע, שכאמור לא כלל אלימות משום סוג.

כלי תקשורת מקומיים שסיקרו את האירוע דיווחו כי מדובר בצעיר שנהג להגיע מעת לעת לחנות הכלבו ולהזדכות על דמי הפיקדונות של בקבוקים ופחיות שתייה. מהמשטרה נמסר כי לצעיר יש היסטוריה של עבירות אלימות, וכי בעקבות התנגדותו למעצר יוגש נגדו כתב אישום בגין הפרת סדר, השגת גבול והתנגדות לשוטר.