האם גופתה של מדלן מקאן נמצאה באוסטרליה?

משטרת בריטניה יצרה קשר עם הרשויות בדרום אוסטרליה, לאחר דיווחים על גופת ילדה שנמצאה במזוודה שהושארה בצד הכביש המוביל לאדלייד. כעת נבדק החשד שמדובר בשרידיה של הילדה הבריטית מדלן מקאן, שנעלמה לפני שמונה שנים בפורטוגל

מדלן מקאן בשנת 2007 (דיילי מייל)

חוקרי המשטרה בבריטניה, שחוקרים כבר שנים את היעלמותה של הילדה מדלן מקאן, יצרו קשר עם הרשויות באוסטרליה לאחר שבמדינה נמצאה בזוודה המכילה חלקים מגופתה של ילדה לא מזוהה בטווח הגילאים המתאים - כך על פי הסקוטלנד יארד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח בגרדיאן, שכבר גורם לעניין רב בממלכה הבריטית, חלקי הגופה שנמצאו שייכים לילדה בת שנתיים עד ארבע, הם נמצאו במזוודה בצידו של כביש בין-ערוני נידח בדרום אוסטרליה, סמוך לאדלייד מוקדם יותר החודש.

החוקרים באוסטרליה סבורים כי חלקי הגופה שייכים לילדה שכנראה נרצחה במקום אחר מהמקום שבו נמצאה. על פי בדיקות של הגופה, החוקרים מעריכים שהילדה מתה בשנת 2007. במזוודה, מלבד הגופה, נמצאו בגדים וחפצים, שעדיין לא נחשפו לציבור.

המזוודה שנמצאה באוסטרליה (דיילי מייל)

התגלית הזו גרמה לחוקרים הבריטים לבדוק האם מדובר בגופתה של מדלן, הילדה זהובת השיער שנעלמה מאתר הנופש בפורטוגל כשהייתה בת שלוש בחודש מאי 2007. דובר המשטרה בלונדון אמר לגרדיאן: "אנו מודעים לדיווחים מדרום אוסטרליה וכבר יצרנו קשר עם הרשויות במדינה".

משטרת אוסטרליה עדיין לא הצליחה לזהות את הקורבן, אבל נציגיה העריכו כי הסיכוי שמדובר במדלן נמוך. "כרגע אין לנו שום ראיה שמדובר במדלן מקאן, אנו מרכזים את החקירות בדרום אוסטרליה אבל לא פוסלים שום היעדרות, אנו פתוחים לכל אפשרות", אמר גראנט סטיבנס שמנהל את החקירה.