הלורד הסורר התפטר: "מתנצל על הבושה והכאב שגרמתי"

אחרי שסירב לעזוב את בית הלורדים הבריטי וספג בשל כך ביקורת קשה, הודיע ג'ון סיוול, שתועד מסניף קוקאין בחברת נערות ליווי, כי הוא עוזב את המוסד הייצוגי

סגן יושב-ראש בית הלורדים הבריטי, ג'ון סיוול, שנאלץ להתפטר מתפקידו לאחר שנחשפו תמונות שלו מסיף קוקאין בחברת נערות ליווי, הודיע היום (שני) כי הוא עוזב גם את הבית העליון של הפרלמנט הבריטי. "אני מתנצל על הכאב והבושה שגרמתי", כתב הלורד בן ה-69.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בימים האחרונים, מאז שהתפטר מתפקידו אך לא מבית הלורדים, הופעלו עליו לחצים רבים וקולות רבים של ביקורת נשמעו נגדו, גם מצד לורדים אחרים שחששו שהפרשה תפגע במוסד ובהם. לכן הוא נכנע הבוקר והודיע במכתב כי הוא מתפטר לחלוטין. במכתב הוא הביע את התנצלותו ואת תקוותו כי לא יפגעו במוסד.

עם זאת, הוא כתב גם כי "ההתנהגות שלי אמנם לא עמדה באמות מידה, אך מדובר בעניין טכני ולא פלילי". אתמול פשטה המשטרה על דירת השרד שלו, שם התרחשו האירועים המדוברים. לובשי המדים החרימו רכוש והרסו רהיטים. הלורד הבריטי נחקר כעת גם על השימוש בסמים קשים וגם על הוצאת כספי ציבור למימון זונות וסמים.

בעקבות הפרשה נשמעו קולות רבים שאמרו שצריך לטפל בבית הלורדים, וכי מדובר במוסד שהוא בעיקר מסורתי אך ללא כוח וללא רלוונטיות.

זונות, סמים ופוליטיקה

הפרשה החלה כשה"סאן" הבריטי חשף תמונות של סיוול, בהן הוא נראה מסניף קוקאין בחברתן של שתי נערות ליווי בדירת השרד שלו במרכז לונדון - מרחק קילומטרים ספורים מבניין הפרלמנט.

הצהובון פרסם סרטון שאורכו 45 דקות ובמהלכו נראה סיוול כשהוא משלם 200 פאונד לכל אחת מנערות הליווי, מתוך תקציב מיוחד שהוא מקבל למגורים. הוא אף נראה כשהוא מסניף באמצעות שטר של 5 פאונד את הסם ישירות מהחזה של אחת מהצעירות.

סיוול, נשוי ואב לארבעה ילדים (שני ילדים ביולוגיים ושניים חורגים), אף התבטא באופן פוגעני נגד נשים אסייאתיות. "הן נראות תמימות אבל את יודעת שהן זונות", אמר לאחת מנערות הליווי. "זה שילוב נחמד מאוד, לא?".

למרבה האירוניה, סיוול עמד בראש הוועדה שמפקחת על התנהגותם של חברי בית הלורדים ורק לפני עשרה ימים הכריז בגאווה על החמרת צעדי הענישה נגד לורדים "סוררים" שאינם עומדים בנורמות ההתנהגות המחמירות. "מעשיהם של מעטים פוגעים בשמנו הטוב", אמר אז סיוול. בין היתר כוללים העונשים החדשים השעיה ארוכת טווח ואפילו סילוק לאלתר מבית הלורדים.