אובמה להאקבי: "אמירה עצובה"

הנשיא האמריקני עונה לטענותיו של מייק האקבי המתמודד על הזכות לעמוד בראש הרפובליקנים במירוץ לנשיאות ארה"ב. אובמה מתח ביקורת על התבטאותו של האקבי שטען כי הנשיא המכהן מוביל את ישראל למשרפות. "עדיין לא שמעתי טיעון עובדתי חזק נגד עסקת הגרעין עם אירן", אמר אובמה

אובמה משיב להאקבי (רויטרס)

נשיא ארה"ב ברק אובמה המסייר היום (שני) באתיופיה, מגיב להאשמה שהושמעה הלילה על ידי המועמד הרפובליקני לנשיאות מייק האקבי שטען כי "מדיניות החוץ של הנשיא הזה היא חסרת האחריות ביותר בהיסטוריה האמריקנית. זה כל כך נאיבי שאובמה סומך על האירנים. בכך הוא לוקח את הישראלים ומצעיד אותם לעבר התנורים". הנשיא האמריקני אמר על כך בתגובה: "זו אמירה מגוחכת ועצובה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנשיא טען שלאמריקה מגיע משהו טוב יותר. הוא טוען שהאמירה של האקבי היא שליפה מהירה שאולי נועדה להציג עמדה קיצונית יותר מזו של המועמד המוביל כרגע במפלגה הרפובליקנית, דונלד טראמפ. האקבי, אחד מ-16 המועמדים הרפובליקנים, אמר בריאיון לאתר השמרני Breitbart כי "העסקה עם אירן היא הדבר האידיוטי ביותר ששמעתי עליו. על דמוקרטים ורפובליקנים כאחד לדחות אותו מכל וכל בקונגרס. קראתי את כל פרטי העסקה, נתנו במתנה את הכל. חייבים לשים לזה סוף".

אובמה הדגיש בתגובתו כי עסקת הגרעין עם אירן זוכה לתמיכה של מחוקקים בשתי המפלגות, והוסיף שגם בקרב הציבור האמריקני יש תמיכה רחבה מאוד להסכם. הנשיא האמריקני אמר שלא שמע עדיין טיעון משכנע מצד המתנגדים להסכם.

אובמה שנועד עם ההנהגה באתיופיה יסיים מחר את הסיור שלו באפריקה בבירה, אדיס אבבה. זהו ביקור ראשון של נשיא אמריקני מכהן במדינה, והנשיא מנסה לנצל אותו לקידום זכויות האזרח, הדמוקרטיה והמאבק בחמושים של מדינות מזרח אפריקה.