סערה בבריטניה: זונות, סמים ופוליטיקה

תושבי הממלכה המאוחדת נרעשו היום בעקבות פרסום תמונות אינטימיות מאוד של ג'ון סיוול, סגן יושב ראש בית הלורדים במדינה, שנצפה כשהוא מסניף קוקאין בחברתן של שתי נערות ליווי. בעקבות הפרסום נאלץ סיוול, שעומד בראש הוועדה המפקחת על התנהגותם של חברי בית הלורדים, להתפטר מתפקידו

שערורייה בממלכה: סגן יושב ראש בית הלורדים (הבית העליון של הפרלמנט הבריטי) ג'ון סיוול נאלץ להתפטר מתפקידו לאחר שצהובון בריטי חשף תמונות שלו שבהן הוא נראה מסניף קוקאין בחברתן של שתי נערות ליווי בדירת השרד שלו במרכז לונדון - מרחק קילומטרים ספורים מבניין הפרלמנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הסאן הבריטי פרסם סרטון שאורכו 45 דקות ובמהלכו נראה סיוול כשהוא משלם 200 פאונד לכל אחת מנערות הליווי, מתוך תקציב מיוחד שהוא מקבל למגורים. הוא אף נראה כשהוא מסניף באמצעות שטר של 5 פאונד את הסם ישירות מהחזה של אחת מהצעירות.

סיוול (69), נשוי ואב לארבעה ילדים (שני ילדים ביולוגיים ושניים חורגים), אף התבטא באופן פוגעני נגד נשים אסייאתיות. "הן נראות תמימות אבל את יודעת שהן זונות", אמר לאחת מנערות הליווי. "זה שילוב נחמד מאוד, לא?".

שער הסאן (The Sun)

למרבה האירוניה, סיוול עומד בראש הוועדה שמפקחת על התנהגותם של חברי בית הלורדים ורק לפני עשרה ימים הכריז בגאווה על החמרת צעדי הענישה נגד לורדים "סוררים" שאינם עומדים בנורמות ההתנהגות המחמירות. "מעשיהם של מעטים פוגעים בשמנו הטוב", אמר אז סיוול. בין היתר כוללים העונשים החדשים השעיה ארוכת טווח ואפילו סילוק לאלתר מבית הלורדים.

"הגילויים אודות התנהגותו של לורד סיוול מזעזעים ובלתי מתקבלים על הדעת", אמרה יושבת ראש בית הלורדים בתגובה לפרסום התמונות. "בית הלורדים ימשיך לשמור על סטנדרטים מחמירים בחיים הציבוריים ולא יסבול שום חריגה מהסטנדרטים האלה".

גם לאחר התפטרותו מתפקידו כסגן יושב ראש בית הלורדים, סיוול עדיין צפוי לעמוד בפני ועדת המשמעת של הבית העליון, אך בריטניה ההמומה לא צפויה להסתפק רק בצעדים האלה. כעת גם הסקוטלנד יארד צפוי לחקור את מי שבעברו היה בן בריתו הקרוב של ראש ממשלת בריטניה לשעבר טוני בלייר.