מרגיש בבית: אובמה בריקוד קנייתי

במהלך ביקורו של נשיא ארה"ב בקניה הוא מתח ביקורת חריפה על מדיניות הממשלה בניירובי כלפי זכויות הומוסקסואלים. הדברים הקשים לא מנעו ממנו לפצוח בריקוד מסורתי יחד עם המארחים במהלך טקס שנערך בבניין הממשל

ביקורו של ברק אובמה בקניה, המדינה האפריקנית בה נולד אביו, עלה לכותרות בעיקר גלל הקרבה במשפחתית של הנשיא האמריקני. כיאה לנשיא שידוע בחוש הקצב שלו, אובמה לא פספס הזדמנות לפצוח בריקוד מסורתי יחד עם הנשיא הקנייתי אוהורו קנייתה.   

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הביקור הנשיאותי נסוב בעיקר סביב המתיחות בין מנהיגי המדינות בענייני זכויות אדם, אבל המתח בין השניים כנראה לא שרר למשך זמן רב. כמה שעות אחרי מסיבת העיתונאים המשותפת בניירובי, יצאו השניים לרקוד יחדיו באירוע קבלת פנים שנערך בבניין הממשל בניירובי.

בטקס הממלכתי הנשיא האמריקני הציג למארחים כמה צעדי ריקוד מפתיעים. אובמה רקד לצד אוהורו ורעייתו וחברי להקה האפרו-פופ בשם "סאוטי-סול". על פי הדיווח מניירובי, סגנון הריקוד נקרא "ליפלה".

הנשיא האמריקני נאם היום מול אלפי צעירים קנייתים באצטדיון של ניירובי. משם הוא ממשיך לתחנה הבאה בסיור האפריקני - אתיופיה. גם שם יהיה זה ביקורו הממלכתי הראשון של אובמה.