בן עשר נרצח בטקס העלאת קורבן אדם

אב מנפאל הודה כי החליט להקריב את בנו כדי להילחם ב"רוחות רעות". חמישה חשודים נעצרו בפרשה המזעזעת, שמוכיחה כי טקסי הקרבת בני אדם לא חלפו מן העולם

טקס דתי בנפאל, אילוסטרציה (רויטרס)

טקס מזעזע בנפאל: חמישה אזרחים נעצרו בחשד לרצח ילד בן 10, שככל הנראה הועלה כקורבן במהלך טקס לגירוש שדים - בהוראת אביו. על פי הדיווח ב"גרדיאן" הבריטי, גופת הילד, שנעדר במשך שלושה ימים, נמצאה סמוך לגבול עם הודו לאחר שצווארו שוסף. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נאל פרסד אופדייה, אחד השוטרים שחוקר את המקרה, סיפר שגופתו של ג'יבאן קוהאר בן העשר נמצאה בסוף השבוע ביער באיזור קודיה, כפר בחבל נאוואלפרסי על גבול הודו. 

בעיתון "קטמנדו" שדיווח על האירוע נטען כי אביו של הילד הודה ברצח והסביר כי הטקס נועד "לגרש רוחות רעות" מבנו. לטענתו, השאמאן של הכפר בו הוא מתגורר הוא שהורה לו להקריב את בנו כקורבן.

האב סיפר שלקח את הילד בעזרת כמה משכניו למקום מבודד ושם נתן לבנו ממתקים, ואז ביצע את הטקס דתי של העלאת קורבן. התקשורת המקומית דיווחה כי הטקס כולל שיסוף צוואר והשלכת גופתו של הילד לאחר מותו.

המשטרה בנפאל דיווחה שחמישה אנשים, תושבי דרום המדינה, נעצרו בקשר לאירוע. 80% מתוך 29 מיליון התושבים בנפאל מאמינים בדת ההינדו ורבים מהם עורכים טקסי העלאת קורבן של בעלי חיים כמו עז ותאו במהלך הטקסים. 

עם זאת, קורבן אדם נחשב לנדיר באזור ובמהלך השנים האחרונות דווח על מקרים בודדים שהתרחשו בבנגלדש ובהודו.